کد خبر: 202810 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبرداد؛

در لرستان بیش از ۱۰۴ واحد شن و ماسه رودخانه‌ای داریم که به هر حال هر کدام هزینه‌‌های زیادی را برای راه‌ اندازی و فعالیت واحدشان پرداخت کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: درلرستان بیش از ۱۰۴ واحد شن و ماسه رودخانه‌ای داریم که به هر حال هر کدام هزینه‌‌های زیادی را برای راه‌ اندازی و فعالیت واحدشان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، قدرت الله ولدی در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری لرستان با اشاره به اینکه لیست ۵۳۵ واحد و ۱۱۵ طرح برای دریافت تسهیلات ۱۵۰۰ میلیاردی به تهران ارائه شده است، اظهار کرد: ۱۳۰۰ میلیارد یا به عبارتی در حدود ۹۰ درصد این تسهیلات در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار می‌گیرد.

وی افزود: انحرافی که در سال ‌های گذشته در زمینه‌ تسهیلات بنگاه‌‌های زود بازده مطرح شد سبب شده ما با حساسیت بیشتری روند تخصیص این تسهیلات را زیر نظر بگیریم و در همین زمینه چهار تیم بازرسی و نظارت برای کنترل این پروسه تدارک دیده‌ایم تا مشکلات گذشته شکل تکرار نشود.

وی با تأکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان متولی این امر هرگز اجازه‌ نخواهد داد انحرافی در ارائه‌ و مصرف این تسهیلات پیش بیاید.

ولدی تصریح کرد: در همین راستا از بانک‌ها و مجموعه‌ استانداری می‌‌خواهیم تا در زمینه‌ بازرسی‌های مستمر و منظم ما را یاری کنند تا با نظارت کامل این تسهیلات اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در مورد دستور کار جلسه هم گفت: در استان لرستان بیش از ۱۰۴ واحد شن و ماسه رودخانه‌ای داریم که به هر حال هر کدام هزینه‌‌های زیادی را برای راه‌ اندازی و فعالیت واحدشان پرداخت کرده‌اند.

ولدی اظهار کرد: در حوزه‌ امور آب مشکلاتی برای این واحد‌ها به وجود آمده که بر اساس مکاتباتی که در گذشته انجام گرفته ایراداتی گرفته‌اند که در زمینه‌ صدور مجوز جدید و تمدید پروانه‌های گذشته نظارت بیشتری باید انجام شود.

وی افزود: با در نظر گرفتن وضعیت اشتغال این واحد‌ها و همچنین سرمایه‌ گذاری انجام شده ضروری است به گونه ‌ای عمل شود که آسیبی متوجه فعالان این حوزه نباشد.

ولدی بیان کرد: خود دوستان ما در انجمن شن و ماسه لرستان با دلسوزی هر چه تمام در این حوزه فعالیت می‌کنند و بر اساس قانون هم اگر تخلفی وجود داشته باشد، ما برخورد می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: پیشنهاد ما جایگزینی معادن کوهی به جای معادن رودخانه‌ای است.

اشتغال درمان سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه گذاری قانون مشکلات لرستان واحد رودخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر