کد خبر: 203708 A

استاندار لرستان خبر داد؛

این هتل بزرگ با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی احداثمی‌شود.

استاندار لرستان همچنین از اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای ساخت هتل پنج ستاره در لرستان خبر داد و افزود: این هتل بزرگ با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی احداثمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد سفرهای تابستانی استان اظهار داشت: مشکلی که به نظر می‌رسد موجب رکود در بخش گردشگری و حتی دیگر بخش‌ها در استان شده است بخشی نگری و جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه یک مدیر باید تدبیر کرده و مشکلات را با تعامل و همکاری با دیگر دستگاه‌ها حل کند، ادامه داد: در این زمینه اگر مشکلی وجود دارد، باید مدیر کل میراثفرهنگی ضمن برگزاری جلسه با دیگر دستگاه‌ها و مذاکره با مسئولان نسبت به رفع مشکل اقدام کند نه اینکه مشکلات را برای طرح در جلسه ستاد هماهنگی سفر نگه دارد.

استاندار لرستان همچنین از اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای ساخت هتل پنج ستاره در لرستان خبر داد و افزود: این هتل بزرگ با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی احداثمی‌شود.

بازوند با اشاره به سفر معاون بنیاد مستضعفان کشور به لرستان ادامه داد: مقدمات اولیه برای احداثاین هتل پنج ستاره در استان فراهم شده که پیش بینی می‌شود ظرف یکماه آینده این پروژه آغاز شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر مصوبات برای تسهیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا مقرر شد که هزینه‌های مربوط به انشعاب‌های آب، برق و گاز برای احداثهتل در استان پس از بهره برداری از پروژه از سوی دستگاههای خدمات رسان به صورت اقساطی دریافت شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: استانداری لرستان در مورد پرداخت هزینه‌های انشعابات یاد شده ضمانت می‌کند.

گردشگری هنوز نتوانسته در اقتصاد خانوارهای لرستانی ایفای نقش کند

بازوند با بیان اینکه این مصوبات فراهم کننده شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان است، یادآور شد: باید زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری برای جذب سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذاران به بخش گردشگری استان فراهم شود.

وی یادآور شد: به رغم مزیت‌های فراوان در بخش گردشگری استان لرستان این حوزه هنوز نتوانسته در اقتصاد خانوارهای لرستانی ایفای نقش کند.

استاندار لرستان بر ضرورت همگرایی دستگاه‌های مختلف در حوزه گردشگری تاکید کرد و بیان داشت: باید در این زمینه به صورت یک تیم منسجم عمل شود.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت نظافت شهر خرم آباد گلایه کرد و بیان داشت: وضعیت خرم آباد در این زمینه وضع مطلوبی نیست و باید شهرداری پیگیری جدی برای رفع این مشکلات داشته باشد.

وی با بیان اینکه چندین بار در زمینه وضع نامطلوب نظافت شهر و رودخانه خرم آباد به مجید کیان‌پور معاون سابق عمرانی استانداری تذکر داده بودم، افزود: باید شهرداری تلاش مضاعفی برای رفع این مشکلات داشته باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه مردم و مسافران توقع دارند خرم آباد شهری پاکیزه و تمیز باشد، ادامه داد: در این راستا با توجه به پیش بینی افزایش ورود مسافران در دهه پایانی شهریورماه باید بحثنظافت شهر و ساماندهی رودخانه خرم آباد به طور جدی از سوی شهرداری پیگیری شود.

بازوند در ادامه سخنان خود از مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خواست که نسبت به نظارت بر وضعیت دیگر شهرهای استان در زمینه نظافت و بهبود مبلمان شهری اقدام کند و افزود: باید به گونه‌ای در این زمینه نظارت شود که شاهد وقوع اتفاقات مشابه خرم آباد در دیگر شهرهای استان نباشیم.

وی ادامه داد: در این راستا شهرداری‌ها باید در زمینه نظافت شهر و به خصوص ساماندهی ورودی‌های شهرهای استان پیگیری جدی داشته باشند.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود از فرمانداری خرم آباد خواست که نسبت به راستی آزمایی گزارش‌های ارائه شده از سوی میراثفرهنگی استان در زمینه میزان ورود و اسکان گردشگران و مسافران تابستانی در مرکز استان اقدام کند.

بازوند با اشاره به آمار افزایش اشغال هتل‌های استان از ۲۵ درصد در تابستان سال ۹۲ به ۶۵ درصد در تابستان سال ۹۳ اشاره کرد و بیان داشت: در صورتیکه این آمار واقعی باشد نشان می‌دهد که وضعیت فعالیت‌ها در این حوزه بسیار خوب و امیدوار کننده بوده است.

وی با بیان اینکه این آمار نشان می‌دهد که تمایل به گردشگری و سفر به لرستان افزایش یافته است، تصریح کرد: از مسئولان امر می‌خواهیم که حتما نسبت به کنترل این آمار اقدام کنند.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت همکاری و تعامل جدی‌تر دستگاه‌ها برای پذیرایی از مسافران تابستانی در دهه آخر شهریورماه تاکید کرد و از نیروهای پلیس راه نیز خواست که فعالیت‌ها و نظارت‌های خود را تشدید کنند.

برق سرمایه گذاران سرمایه گذاری گاز گردشگران و مسافران گردشگری گردشگری استان مسافران معاون همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر