کد خبر: 203712 A

مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان؛

مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان گفت: طرح هم کد سازی تلفن‌های ثابت در استان از امروز اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مسیب قبادیان، پنجشنبه، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای طرح هم کد سازی تلفن‌های ثابت از مصوبات دولت و مجلس بوده است.

وی با بیان اینکه این طرح تاکنون در ۱۹ استان کشور اجرایی شده است، افزود: قرار است تا پایان آبان ماه سال جاری این طرح در ۳۰ استان کشور عملیاتی شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان یادآور شد: بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده طرح هم کدسازی تلفن‌های ثابت در شهریورماه امسال و از امروز در استان لرستان اجرایی شد.

قبادیان با اشاره به فعالیت ۲۰۰ مرکز مخابرات روستایی در لرستان عنوان کرد: همچنین ۱۶ مرکز مخابراتی پرظرفیت شهری در لرستان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه ۴۶۰ هزار تلفن ثابت در لرستان وجود دارد، یادآور شد: کارهای مقدماتی در مراکز مخابراتی برای اجرای طرح هم کدسازی تلفن‌های ثابت صورت گرفته بود و طرح همکد سازی از امروز در همه نقاط استان اجرایی شده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان با اشاره به اینکه با اجرای این طرح شماره تلفن‌های ثابت در استان هشت رقمی شده‌اند، ادامه داد: در قالب اجرای این طرح شماره تلفن‌های ثابت استان با پیش شماره ۰۶۶ آغاز می‌شود.

قبادیان افزود: با اجرای طرح همکدسازی تلفن‌های ثابت سیستم نرخ گذاری ساده شده و هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح هم‌کدسازی هزینه تلفن ثابت به ازای هر دقیقه سه تومان است، افزود: همچنین هزینه مکالمه خارج از استان به ازای هر دقیقه ۳۳ تومان محاسبه می‌شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان از هزینه ۵۰۰ میلیون تومانی برای اجرای طرح هم کدسازی تلفن ثابت در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح شرکت مخابرات استان با کاهش درآمد مواجه می‌شود که این رقم کاهش تا پایان امسال یک میلیارد تومان برآورد شده است.

قبادیان یادآور شد: از امروز با اجرایی شدن طرح هم کدسازی تلفن‌های ثابت در استان برای مکالمه با شماره‌های داخل استان نیاز به گرفتن کد نیست.

استان کشور تلفن درآمد دولت و مجلس شرکت مخابرات شماره تلفن مخابرات استان لرستان ثابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر