کد خبر: 205073 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان؛

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از استقبال و حمایت از طرح نوسازی منطقه گل سفید خرم آباد خبر داد و خواستار نخاله برداری شهرداری در این منطقه شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از استقبال و حمایت از طرح نوسازی منطقه گل سفید خرم آباد خبر داد و خواستار نخاله برداری شهرداری در این منطقه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا خرم‎آباد، سیدسعید شاهرخی در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد اظهار داشت: بر اساس آمارهای ارائه شده، از ناجا و بررسی‎های دبیرخانه شورای امنیت کشور که به صورت دوره‎ای و بازده‎های زمانی صورت می‌‎پذیرد، استان لرستان از نظر سرقت‎های مهم در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه ۲۸ درصد کاهش، سرقت‎های خرد ۳۵ درصد کاهش، سرقت‎های مسلحانه ۱۰۰ در ۱۰۰ کاهش مواجه بوده است که خوشبختانه این کاهش سرقت‎‌ها در لرستان احساس امنیت را در این استان بالا برده است، بنابراین در این خصوص جای تقدیر و تشکر از فرمانده نیروی انتظامی لرستان است.

وی عنوان داشت: در پنج ماهه نخست امسال استان لرستان نسبت به مدت مشابه از نظر زورگیری به عنف ۵۰ درصد کاهش، شرارت، چاقوکشی و قمه‏‌کشی ۳۶ درصد کاهش، آدم‌‏ربایی ۵۰ درصد کاهش و انفجارات عمدی در این استان ۱۰۰ در صد کاهش داشته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در شاخص‎هایی که بنا بر این گزارش استان لرستان با افزایش روبرو بوده است در زمینه‎هایی از جمله نزاع و درگیری فردی به علل خانوادگی، نزاع و درگیری دسته‏ جمعی با انگیزه‎های ملکی، مالی، خانوادگی، طایفه‎ای و… بوده است که این مباحثدر زمره نیروی انتظامی و مسائل امنیتی نیست و ریشه در عوامل اجتماعی و بسترهای اجتماعی لرستان دارد، بنابر این ما باید در این خصوص با کمک رسانه‎‌ها و خود مردم به دنبال فرهنگ‎سازی در این زمینه باشیم.

شاهرخی ادامه داد: تلاش به منظور کاهش شاخص‎‌ها در دستور کار شورای تامین استان، شهرستان‎‌ها و کمیسیون‎های تخصصی بوده و در اقدامی مشابه که برای نخستین بار در سطح لرستان انجام شده، وضعیت شاخص‎های امنیتی و انتظامی تمام شهرستان‎‌ها در دبیرخانه شورای تامین لرستان احصاء شده و در جلسه‎ای با حضور فرمانداران به آن‌ها ابلاغ شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: با توجه به فصل کشت و کار و گرمای هوا، افزایش فعالیت کشاورزان، دامپروران و سایر تولیدگران و سایر عرصه‎های طبیعی در نیمه دوم امسال افزایش وقوع جرائمی مانند نزاع، درگیری‎های فردی و دسته‎جمعی تابعی از شرایط محیطی بوده و در این نیمه کاهش چشمگیری دارد.

آدم ربایی چاقوکشی رسانه سرقت شاخص شورای امنیت شهرداری فرمانده نیروی انتظامی فرهنگ سازی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر