کد خبر: 209022 A

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدرضا آدینه وند در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد برگزار شد.

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدرضا آدینه وند در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مراسم بزرگداشت رحلت آیت الله آدینه وند ظهر یکشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد، استاندار لرستان، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان، ائمه جماعات استان، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی استان، مدیران استان، روحانیون و طلاب و… در حوزه کمالیه خرم آباد برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه شهرستان کوهدشت در سخنانی با برشمردن فضایل و خصوصیات اخلاقی و رفتاری مرحوم آیت الله آدینه وند اظهار داشت: آیت الله آدینه وند مفسری بزرگوار بودند که در علم و فضیلت و اخلاق سرآمد بودند.

وی با بیان اینکه به گفته رهبر فرزانه انقلاب، آیت الله آدینه وند عالمی پارسا و خدوم بودند، تصریح کرد: از این عالم بزرگوار نه تنها در دنیا بلکه در ملکوت اعلا نیز به بزرگی یاد می شود.

امام جمعه شهرستان کوهدشت با اشاره به اینکه ایشان عالمی بودند که در جامعه نقش و اثر تربیتی داشتند، افزود: علم و عقل خوب است اما کافی نیست و باید روح انسان نیز به خداوند متصل باشد که مرحوم آیت الله آدینه وند این ویژگی را دارا بودند.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه مرحوم آیت الله آدینه وند ادیب توانایی بود که در حوزه ادبیات عرب سرآمد بود، تصریح کرد: کلام انسان باید فصیح و بلیغ باشد که مرحوم آیت الله آدینه وند از این ویژگی و مشخصه برخوردار بودند.

وی با تاکید بر اینکه مرحوم آیت الله آدینه وند تعداد بسیار زیادی شاگرد تربیت کردند، ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب، رئیس جمهور کشور، آیت الله بوشهری، بیوت مراجع تقلید و مردم بسیاری از رحلت این عالم بزرگوار نارحت شدند و در این رابطه پیام تسلیت نیز ارسال کردند که مایه تقدیر و تشکر است.

اخلاق ادبیات امام جمعه جامعه حوزه علمیه رئیس جمهور رهبر فرزانه انقلاب معاون سیاسی امنیتی استاندار نماینده ولی فقیه الله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر