کد خبر: 211405 A

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان؛

در شاخص‏‌های متعدد استان لرستان در سال‏ جاری، رشد قابل ملاحظه‌‏ای داشته است و این در حالی است که در بحثکاهش سرقت‏‌ها از رتبه ۱۳ به ۲۱ ارتقا پیدا کرده است.

در شاخص‏‌های متعدد استان لرستان در سال ‏جاری، رشد قابل ملاحظه‏‌ای داشته است و این در حالی است که در بحثکاهش سرقت‏‌ها از رتبه ۱۳ به ۲۱ ارتقا پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، سید سعید شاهرخی در صبحگاه نیروی انتظامی با قدردانی از خدمات نیروی انتظامی لرستان افزود: امروز در سایه تلاش‏‌های نیروی انتظامی ما شاهد رشد و توسعه استان لرستان در بخش‏های مختلف هستیم.

وی اظهار داشت: وضعیت امنیتی و انتظامی لرستان نسبت به گذشته تغییر زیادی کرده است و هر روز رو به مطلوبی است، این در حالی است که آمارهای کشوری در شاخصه‏‌های مختلف این امر را تایید می‌‏ کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: در شاخص‌‏های متعدد استان لرستان در سال‏ جاری، رشد قابل ملاحظه‏‌ای داشته است و این در حالی است که در بحثکاهش سرقت‏‌ها از رتبه ۱۳ به ۲۱ ارتقا پیدا کرده است.

وی گفت: در سرقت‏‌های مسلحانه این استان ۱۰ پله یعنی از رتبه ۱۴ کشوری به ۲۴ کشوری ارتقا یافته و در بحثزورگیری و جرائم خشن لرستان در سطح کشور از جایگاه مطلوب و خوبی برخوردار است.

شاهرخی افزود: استان لرستان به کمک نیروهای انتظامی، دستگاه قضایی، نیروهای امنیتی و… یکی از استان‏‌های امن کشور محسوب می‌‏شود، از این رو تعامل خوبی بین دستگاه‏‌های اجرایی برای سرمایه‎گذاری در استان لرستان وجود دارد که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: چهره استان لرستان باید بر اساس آمارهای واقعی و رسمی به کشور معرفی شود، از این رو از بزرگ‎نمایی‏‌ها باید پرهیز شود.

**کشف بیش از یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در لرستان

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: در شش ماه نخست سال جاری یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در لرستان کشف شد.

سردار محمد قنبری در این مراسم اظهار داشت: درشش ماه نخست امسال یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در لرستان توسط نیروی انتظامی، نیروهای اطلاعاتی و… این استان کشف و ضبط شد، این در حالی است که یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم آن تنها توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم مواد پیش ساخت موادهای مخدر صنعتی در استان لرستان توسط نیروی انتظامی این استان کشف شده است که این مقدار و عملکرد در این زمینه بی‏سابقه بوده است.

وی افزود: در مدت شش ماه نخست امسال کاهش ۳۴ درصدی انواع جرائم و افزایش ۱۱ درصدی کشفیات انواع جرائم را در استان لرستان داشته‌‏ایم.

قنبری گفت: در زمینه چاقوکشی و وقوع جرائمی مانند قمه‌‏زنی در استان لرستان ۷۴ درصد و سوانح جاده‏ای ۱۴ درصد طی این مدت در لرستان کاهش داشته است.

جاده دستگاه قضایی دستگاه های اجرایی رشد سرقت سرمایه گذاری شاخص کشف و ضبط مواد مخدر نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر