کد خبر: 217144 A

به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و به منظور ترویج بیش از پیش فرهنگ عاشورا‌، شهرداری خرم‌آباد تمهیداتی را یرا‌ی استقبال از این ماه پیش‌بینی کرده است‌.

به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و به منظور ترویج بیش از پیش فرهنگ عاشورا‌، شهرداری خرم‌آباد تمهیداتی را یرا‌ی استقبال از این ماه پیش‌بینی کرده است‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، شهردار خرم‌آباد ضمن تعزیت و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(‌ع‌) و یاران با وفایش‌، اظهار کرد: این شهرداری به منظور پاس‌داشت ایام ماه محرم با هدف تعظیم و تکریم شعائر اسلامی با محوریت عاشورای حسینی‌، با هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و برگزاری کرده است.

جلسات مختلف به استقبال این ماه رفته و از روزهای گذشته تا کنون فعالیت‌های زیادی را در حوزه‌های مختلف ویژه این ایام آغاز نموده است‌.

وی گفت: برگزاری مراسم عزاداری با همکاری سپاه ناحیه شهرستان خرم‌آباد در حسینیه ثاراله به مدت ۱۰ شب، انجام تبلیغات محیطی متناسب با محرم در سطح شهر و نصب پرچم‌های عزاداری‌، ایجاد فضاهای مناسب برای دسته‌جات عزاداران حضرت سید الشهداء‌(‌ع‌) ‌، هویت‌بخشی به سیمای بصری شهر و فضاسازی تبلیغی در سطح شهر‌، تنظیف شهر و لکه‌گیری مسیر دسته‌جات عزاداری‌، آذین کردن و سیاه‌پوش نمودن سطح شهر‌، چاپ و نصب بنرهای ایام محرم و… از جمله این برنامه است.

مهرابی خاطر‌نشان کرد‌: همچنین طی روزها و شب‌های عزاداری‌، تمهیدات ویژه‌ای برای روز عاشورا در نظر گرفته شده است که از آن میان می‌توان به آماده‌باش سراسری کلیه نیروهای اجرایی و اداری شهرداری خرم‌آباد‌، تهیه و تحویل منقل‌های مخصوص‌، تهیه و تحویل حوضچه‌های پیش‌ساخته گل به هیات‌های مذهبی و همچنین اطفای حریق‌، پاک‌سازی و نظافت ضربتی شهر پس از مراسم عاشورا و آماده‌سازی شهر برای برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا اشاره کرد.

شهردار خرم‌آباد در پایان با بیان این که نیروهای خدماتی همواره و به ویژه در این ایام بیش از پیش مشغول پاک‌سازی و نظافت شهر هستند‌، از شهروندان فهیم خواست تا در حفظ و نظافت و پاکی شهر به خصوص در روزهای تاسوعا و عاشورا کوشا بوده و هم‌کاری لازم را با نیروهای خدماتی شهرداری داشته باشند؛ به ویژه این که در روز عاشورا و تاسوعا با تدابیری خاص از سوختن و آسیب به آسفالت معابر جلوگیری کنند.

آماده باش تبلیغات شهرداری عاشورا عزاداری محرم شهر مناسبت ماه خرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر