کد خبر: 217475 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان؛

وظیفه اصلی ما این است که جواز صادر کنیم و این جوازها هدفمند باشد و در این زمینه همه بخش‌های صنعتی باید محصولات خود را براساس و محوریت صادرات تولید کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: وظیفه اصلی ما این است که جواز صادر کنیم و این جواز‌ها هدفمند باشد و در این زمینه همه بخش‌های صنعتی باید محصولات خود را براساس و محوریت صادرات تولید کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، قدرت الله ولدی ظهر در جلسه روز ملی صادرات در سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار کرد: با برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت که انجام شده است، تلاش کرده‌ایم تا براساس برنامه به جلو برویم و از سنتی بودن خارج شویم و به سمت صنعتی شدن پیش برویم.

وی افزود: سه شرط برای تولید کنندگان و کسانی که می‌خواهند وارد عرصه صنعت و تولید شوند گذاشته‌ایم که ابتدا در یک کمیته که متشکل از یک تیم است، طرح ارائه شده، بررسی شود و در راستای بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی اهلیت علم و تجربه و اهلیت مالی باید باشد و طرح پیشنهادی در استان اشباع نشده باشد یعنی واحدهای مشابه آن در استان نباشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: وظیفه اصلی ما این است که جواز صادر کنیم و این جواز‌ها هدفمند باشد و در این زمینه همه بخش‌های صنعتی باید محصولات خود را براساس و محوریت صادرات تولید کنند.

ولدی تصریح کرد: همه تلاش استاندار لرستان و معاونت و تیم اقتصادی استان این است که بتواند گرفتاری‌ها را از مجموعه استان حل کند و واحدهای تعطیل در آستانه تعطیل را دوباره احیا کنند و برای هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات که دولت برای واحدهای صنعتی اختصاص داده کمیته بازرسی تشکیل شده تا تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ۵۹ واحد صنعتی در شش ماهه گذشته که مشکلاتی داشته‌اند شناسایی شده‌اند و در حال پیگیری مشکلات و موانع آن‌ها هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان خاطرنشان کرد: ۴۰۶ هزار تن در سال ۹۲کالای غیر نفتی از استان صادر شده که معادل ۸۶ میلیون دلار بوده است که سهم گمرک لرستان ۵۰ درصد بوده است و در بخش صنعت ومعدن ۷۰درصد، کشاورزی هشت درصد بازرگانی و ۲۲ درصد صادرات داشته‌اند.

ولدی گفت: داروهای انسانی و دامی ۲۰ میلیون دلار در سال و سیمان ۱۵ و نیم میلیون دلار و کشاورزی ۶.۸ میلیون دلار صادرات سهم داشته‌اند که به ۲۲کشور صادر شده است.

وی افزود: از لحاظ صدور کارت بازرگانی در شش ماهه سال قبل ۳۲کارت بازرگانی صادر، ولی در شش ماهه مشابه امسال ۱۲۰کارت بازرگانی صادر کرده‌ایم که ۳۰ درصد افزایش در این زمینه داشته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: امسال ۲۱۲ هزارتن محصول صادر شده که معادل ۳۷ میلیون دلار ارزش صادرات در شش ماهه نخست امسال بوده است که از لحاظ ارزشی ۲۹درصد نسبت به شش ماهه سال قبل افزایش صادرات داشته‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان تصریح کرد: بیشترین صادرات را در بخش صنایع، معادن، کشاورزی و بازرگانی داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: از صنعتگران هم استانی که دفا‌تر آن‌ها در تهران است و یا در آنجا فعالیت می‌کنند می‌خواهیم که کارت بازرگانی خود را در استان بگیرند تا هم استان در بحثصادرات پیشرفت کند و هم از آن‌ها بهره‌مند شویم.

تسهیلات بانکی دلار دولت سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان سیمان صنعت کشاورزی گمرک مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر