کد خبر: 226341 A

بسیج شجره طیبه و درخت تنومند و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیثعشق می‌دهد.

بسیج شجره طیبه و درخت تنومند و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیثعشق می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی و سرافرازی این سرزمین صورت گرفته است، گمان درستی نیست اگر بسیج را حاصل جنگ تحمیلی یا انقلاب اسلامی بدانیم.

بسیج، فهم درست، اعتماد، اراده و اخلاص امت اسلامی است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. هوشمندی و تدبیر ارجمند حضرت امام خمینی(ره) و عدالت خواهی میلیون ها انسان با ایمان، تنها تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود.

احساس مسوولیت و تعهد در برابر انقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است و بسیجیان به بهترین نحووحدت و همدلی مردم ایران در دفاع از میهن اسلامی را به ظهور رسانده اند.

بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده است: بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است.

اینجانب هفته مبارک و فرخنده بسیج را فرصتی مغتنم می دانم جهت تجدید پیمان با آرمان های بلند حضرت روح الله و بیعتی دوباره با بزرگ بسیجی دلاور سلف حضرت امام مقام معظم رهبری که نوای دلنشین و عاشقانه اش را با گوش جان شنیدیم. او که در خاکی افلاکی به گستره تاریخ انسان در برابر تمامیت استکبار قد علم کرد و پرچم خونین فتح را بر گلدسته های غریب مسجد لاله ها برافراشت و او که به ما گفت: بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند.

اینجانب سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر و بینانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج(ارتش ۲۰میلیونی) در ۴آذر ماه ۱۳۵۸ که زمینه ساز تشکیل سازمان مردمی و پر افتخار و حماسه ساز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد و هفته پر افتخار بسیج را خدمت تمامی بسیجیان ایران اسلامی و بسیجیان پر افتخار استان لرستان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای آنان سلامتی و پیروزی از خداوند منان خواستارم.

انقلاب انقلاب اسلامی ایران بسیج حضرت امام حضرت امام خمینی رشد مردم ایران مسجد مقام معظم رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر