کد خبر: 229709 A

فرماندار پلدختر:

فرماندار پلدختر گفت: زیر ساختها برای معلولان در این شهرستان فراهم نیست, جانبازان و معلولان نیازمند مناسب سازی فضای شهری هستند.

فرماندار پلدختر گفت: زیر ساختها برای معلولان در این شهرستان فراهم نیست, جانبازان و معلولان نیازمند مناسب سازی فضای شهری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از پلدختر، " قدرت اله ترابی نژاد " جلسه کمیته مناسب سازی معلولان شهرستان پلدختر با بیان این که اقدام مناسبی برای ساماندهی جانبازان و معلولان در پلدختر صورت نگرفته است افزود: از تعداد ۵۱ اداره در این شهرستان تنها پنج اداره مناسب سازی شده اند.

وی مسوولان را موظف به مناسب سازی معابر شهری برای تردد معلولان دانست و گفت: مسوولان دستگاههای اجرایی ذی ربط همسو با آیین نامه اجرایی ماده دو قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، جانبازان، سالمندان، موظف به حمایت از این افراد هستند.

وی با بیان این که بحثمناسب سازی فضای شهر پلدختر به صورت جدی مورد توجه قرار گیردافزود: فضای مناسب برای حضور همه افراد در جامعه فراهم شود

بنابر این مناسب سازی امری است که نیازمند توجه جدی همه دستگاه ها است.

فرماندار پلدختر با بیان این که جانبازان و معلولان این شهرستان با مشکلات فراوانی مواجه اند گفت: معلولیت و ناتوانی با زندگی بشر گره خورده و یک اصل انکارناپذیر است و باید شرایط به گونه ای برای آنان فراهم شود که بتوانند از همه امکانات شهری استفاده کنند.

" ترابی نژاد " افزود: مناسب سازی معابر شهری در واقع تکریم حقوق انسانی و شهروندی است و اهمیت این موضوع باید بیش از پیش برای همگان تبیین و تشریح شود. زیرا مناسب سازی زمینه اجتماعی شدن معلولان را فراهم می کند.

وی با بیان این که افرد معلول و ناتوان ۲۵ درصد مجموع جمعیت کشور را شامل می شوند، گفت: نادیده گرفتن اصول و ضوابط مرتبط با مناسب سازی معابر شهری برای تردد افراد معلول در واقع به منزله نادیده گرفتن حقوق شهروندی است.

وی افزود: درورودی برخی ادارات و بانک ها و در بهسازی و بازسازی معابر شهری باید شرایطی فراهم شود تا افراد معلول به راحتی بتواند رفت و آمد کنند.

فرماندار پلدختر گفت: جلوگیری از مشارکت فعال افرادی که شرایط خاص در جامعه دارند، در واقع نادیده انگاشتن حقوق شهروندی محسوب می شود.

آیین نامه جامعه جانبازان حقوق سالمندان قانون مشکلات معلولان پلدختر فراهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر