کد خبر: 231842 A

رئیس کل دادگستری لرستان:

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: با تدابیر خاص قضایی و انتظامی، قطعاً شاهد کاهش جرائم و ایجاد امنیت پایدار و اجرای عدالت اسلامی در جامعه خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: با تدابیر خاص قضایی و انتظامی، قطعاً شاهد کاهش جرائم و ایجاد امنیت پایدار و اجرای عدالت اسلامی در جامعه خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، جعفر بدری، شامگاه روز گذشته در جمع خبرنگاران، افزود: نقش و جایگاه ویژه و پراهمیت دستگاه‎های قضایی و انتظامی در برقراری امنیت و عدالت اجتماعی، فاکتورهای مهم در توسعه و پیشرفت جامعه به‎شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: در این مسیر عملکردهای قضایی و انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم از جمله حوزه فعالیت‎های مشترک این دو مجموعه در کشور است که در سال‎های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است، در این مسیر نیز فعالیت‎های فرهنگی و رسانه‌ای تأثیرات مفید و ارزنده‌ای را دارد و جامعه را قانون‎مدار و قانون‎پذیر می‌کند.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد: باید قوانین را مدیریت کرد و تدابیر لازم را در احقاق حقوق بر مبنای قوانین تا رسیدن به عدالت و امنیت فردی و اجتماعی در دستور کار قرار داد زیرا وظیفه ذاتی دستگاه انتظامی برقراری امنیت و وظیفه ذاتی دستگاه قضایی برقراری عدالت است.

بدری اضافه کرد: این دو مکمل یکدیگرند و باید در راه رسیدن به اهداف سازمانی تعاملات سازنده و مستمری را با هم داشته باشند، البته هم دستگاه‎های نظارتی، امنیتی و سازمان‎های مؤثر و ذیربط نیز در استحکام این مقوله نقش اساسی خواهند داشت.

بذری بیان کرد: باید مدیران و متولیان دستگاه‎های دولتی و غیردولتی، بزرگان و ائمه جمعه، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان و… فرهنگ ارتباطات اجتماعی و آگاهی‎بخشی عمومی و فرهنگ صلح و سازش را در بین مردم نهادینه کنند.

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: با تدابیر خاص قضایی و انتظامی، قطعاً شاهد کاهش جرائم و ایجاد امنیت پایدار و اجرای عدالت اسلامی در جامعه خواهیم بود.

پیشگیری از وقوع جرم توسعه و پیشرفت جامعه حقوق دستگاه قضایی دستگاه های دولتی رسانه فردی و اجتماعی فعالیت های فرهنگی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر