کد خبر: 232065 A

ابتکار،

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: با این وجود حفاظت از محیط زیست در اولویت برنامه های رییس جمهور بوده و دولت تا کنون اقدامات و دست آورد های بزرگ و گسترده ای در این زمینه داشته است.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: با این وجود حفاظت از محیط زیست در اولویت برنامه های رییس جمهور بوده و دولت تا کنون اقدامات و دست آورد های بزرگ و گسترده ای در این زمینه داشته است.

به گزارش ایلنا از خرم اباد، معصومه ابتکار امروز در سفر یکروزه خود به لرستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد افزود: با کمک سازمان های مردم نهاد، روحانیون و دانشگا هیان و فرهنگ سازی مناسب، می توان نگرش مردم را نسبت به محیط زیست تغییر و اصلاح کرد.

وی اظهار داشت: نقش مردم در قبال محیط زیست کلیدی است و مردم حق دارند از غذا، محیط زیست و آب و هوای سالم برخودار شوند، اما در قبال آن نیز مسوولیت های دارند.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: گفت و شنود فرهنگی با اقشار مختلف مردم، نقش و کمک موثری برای حل مشکلات زیست محیطی دارد.
وی تصریح کرد: روند فعلی مردم نسبت به محیط زیست نا درست است به گونه ای که مردم هم اکنون از طبیعت استفاده می کنند اما عوارض آن را بجای می گذارند.

ابتکار گفت: در حال حاضر نباید بیش از اندازه آب و کود در کشاورزی مصرف شود و منابع آب آلوده شود.

معاون رییس جمهورو رییس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که دولت در حوزه اقتصاد دارد و کشورنیز شرایط دشورای را تجربه می کند، آسیب های به طبیعت و بهداشت مردم وارد می شود.

وی اظهار داشت: با این وجود حفاظت از محیط زیست در اولویت برنامه های رییس جمهور بوده و دولت تا کنون اقدامات و دست آورد های بزرگ و گسترده ای در این زمینه داشته است.

معاون رییس جمهورو رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورگفت: در بحثمحیط زیست هر استانی شرایط کاری خود را دارد و ظرفیت های زیادی در استانها بویژه لرستان وجود دارد و این استان دارای طبیعت بکر و جاذبه های فوق العاده طبیعی است که این موضوع از یک جنبه فرصت محسوب می شود اما اگر بدرستی حفاظت نشود و تخریبهای نظیر آلودگی منابع، انباشت زباله و فاضلاب در مناطق مدیرت نشود فرصت ها از دست خواهد رفت.

ابتکار افزود: در دولت یازدهم استانداران با نگاه جامع و بلند، همه ابعاد توسعه را در کنار هم می بینند که این نیز یک فرصت استثنایی برای کشور است.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در ادامه سفر خود به لرستان در جلسه شورای اداری استان شرکت و بعد از آن به منطقه حفاظت شده کلدر واقع در سفید کوه خرم آباد می رود و با محیط بانان این منطقه نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

، همچنین در همایش سازمان های مردم نهاد، خیرین و تشکل های زیست محیطی در سالن بانک صادرات استان لرستان نیز شرکت خواهند کرد.

لرستان با دارا بودن ۲۵درصد از تنوع زیستی ایران، داشتن کهن ترین تمدن تاریخی، مردمانی مهربان و با فرهنگ، همواره نقش بسزایی در اعتلا کشور داشته است.

امام جمعه ایران حفاظت از محیط زیست دولت رییس جمهور زباله کشاورزی محیط زیست مشکلات نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر