کد خبر: 232073 A

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

ابتکار گفت: یکی از آسیب‌های لرستان انتقال خطوط لوله نفت است که ما برنامه داریم این چالش‌ها را مدیریت و حوادثرا به حداقل برسانیم.

ابتکار گفت: یکی از آسیب‌های لرستان انتقال خطوط لوله نفت است که ما برنامه داریم این چالش‌ها را مدیریت و حوادثرا به حداقل برسانیم

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، معصومه ابتکار امروز در جمع خبرنگاران، در خرم‌آباد اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما افزایش کمی و کیفی مناطق حفاظت‌شده است. این در حالی است که هدف‌گذاری جهانی برای مناطق حفاظت‌شده این است که تا سال ۲۰۲۰ همه کشورها ۱۷ درصد از مساحت خودشان را به صورت مناطق حفاظت‌شده در نظر بگیرند تا برای نسل‌های آینده، این مناطق به صورت حفاظت‌شده نگهداری شوند.

ابتکار ادامه داد: ۱۱ درصد مساحت کشور به صورت حفاظت‌شده است، اما تلاش ما این است که نقاط جدیدی را شناسایی و به صورت حفاظت‌شده در بیاوریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای رفع چالش‌های محیط‌ زیستی در استان لرستان به کمک استاندار و مقامات استانی نیاز داریم تا مشکلات را برطرف و از ظرفیت‌های بیشتری استفاده کنیم، این در حالی است که به دنبال این هستیم وضعیت محیط‌بانان را بهتر رصد کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جرائم زیست محیطی تا حدی بازدارنده بوده است، به خصوص جریمه عوارض یک درصدی که از کارخانجات گرفته و برای شهرهای اطراف استفاده می‌شود، زیرا این کارخانجات یک درصد از سود خود را به عنوان عوارض ناشی از ایجاد آلودگی خود می‌دهند و این امر بازدارنده بوده است.

ابتکار تصریح کرد: ما به واحدهایی که آلایندگی دارند و محیط زیست را به خطر می‌اندازند اخطار لازم را می‌دهیم و در این خصوص اقدامات قانونی خوبی را درنظر می‌گیریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که استان لرستان یکی از استان‌هایی است که در بخش تنوع زیستی و از جاذبه‌های زیادی برخوردار است، تصریح کرد: از این که به این استان سفر کرده‌ایم بسیار خوشحالیم زیرا لرستان یکی از استان‌های با طبیعت بکر، زیبا و با ظرفیت‌های خوب است و تنوع زیستی، جانوری، گیاهی و جاذبه‌های زیادی دارد.

این مسئول اظهار کرد: برای ارتقای سطح حفاظت محیط زیست و کمک به محیط‌بانان، مطالعات مناطق حفاظت‌شده کشور صورت گرفته شده است که این مطالعات کمک می‌کند از تشکیلات پیشرفته برای حفظ محیط زیست استفاده و وضعیت گردشگری و طبیعی مناطق حفاظت‌شده کنترل شود. بنابراین استان لرستان از این قاعده مستثنی نیست و امیدواریم بتوانیم با این مطالعات، آسیب‌ها و چالش‌های زیست محیطی را شناسایی و آنها را از بین ببریم.

ابتکار گفت: یکی از آسیب‌های لرستان انتقال خطوط لوله نفت است که ما برنامه داریم این چالش‌ها را مدیریت و حوادثرا به حداقل برسانیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: به دنبال این هستیم که جاذبه‌های گردشگری لرستان را ارتقاء بدهیم که کارها و اقدامات خوبی جهت حفاظت مناطق گردشگری لرستان صورت گرفته است، زیرا با مطالعه مناطق گردشگری می‌توانیم موضوع پسماندها را بررسی و آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

ارتقای سطح جاذبه های گردشگری حفاظت محیط زیست زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گردشگری محیط زیست مشکلات معصومه ابتکار نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر