کد خبر: 234988 A

فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌آباد؛

فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌آباد از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و جمع‌آوری معتادان خیابانی خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌آباد از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و جمع‌آوری معتادان خیابانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ نجفی، امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور افزایش سطح ارتقاء امنیت اجتماعی و جلب رضایت مردم‌، عوامل انتظامی این شهرستان با استفاده از کلیه تجهیزات و امکانات موجود و به کارگیری نیروهای خدوم و پر تلاش‌، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را در سطح محله‌ها و معابر شهری خرم‌آباد به مرحله اجرا درآوردند.

وی در ادامه بیان داشت‌: در این طرح واحدهای اجرایی ۲۵ دستگاه خودرو و ۳۹ دستگاه موتور سیکلت که در حوالی پارک‌ها‌، مدارس و معابر ایجاد مزاحمت‌، آلودگی صوتی و به صورت پلاک مخدوش بوده توقیف و جهت اعمال قانون روانه پارکینگ شدند.

این مقام مسوول در ادامه افزود‌: در این طرح ۱۲۵ نفر از معتادان خیابانی که باعثخدشه‌دار کردن چهره شهر می‌گردیدند جمع‌آوری و به کمپ‌های مجاز جهت ترک اعتیاد و بازپروری تحویل گردیدند.

دستگیری سارقان احشام در لرستان

رئیس پلیس استان لرستان از دستگیری ۲ سارق و کشف ۱۶ راس گوسفند مسروقه در خرم‌آباد خبر داد‌.

سرهنگ قدرت‌الله دالوند در این رابطه گفت‌: در پی یک فقره سرقت احشام در روستای " گیلوران " خرم‌آباد‌، پی‌گیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت‌.

وی افزود‌: ماموران با تحقیقات گسترده افرادی را که با همدستی یک‌دیگر اقدام به سرقت احشام می‌کردند را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافل‌گیرانه ۲ نفر از آنان را دستگیر کردند‌.

دالوند تصریح کرد‌: سارقان دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه به یک فقره سرقت احشام اعتراف کرده و ۱۶ راس گوسفند مسروقه از آن‌ها کشف شد.

رویکرد علمی پلیس در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی قابل تحسین است

رئیس سازمان زندان‌های لرستان ضمن تقدیر از پلیس استان در برقراری امنیت مطلوب برای شهروندان گفت‌: رویکرد علمی پلیس در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی وامنیتی قابل تحسین است.

محمدعلی محمدی از زحمات پلیس استان در برقراری امنیت شهروندان به خصوص در بحثکاهش آسیب‌های اجتماعی و امنیتی عنوان داشت: سازمان زندان‌های لرستان با دارا بودن مراکز علمی و امکانات تحقیقاتی و پژوهشی مناسب ظرفیت بسیار خوبی جهت تعامل و مشارکت علمی با ناجا بوده که می‌توانیم به منظور اجرایی نمودن مفاد این تفاهم‌نامه از این ظرفیت در تحقق رویکرد علمی پلیس استان در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و امنیتی نهایت استفاده را ببریم.

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان نیز در این جلسه افزود: یکی از مهمترین اقدامات علمی دفتر تحقیقات کاربردی لرستان انعقاد تفاهم‌نامه‌های علمی و تحقیقاتی با مراکز علمی و سازمان‌های هم‌سوی ماموریتی می‌باشد.

سرگرد مهدی صاحب‌ساده‌کار در ادامه بیان داشت: در این راستا دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان موفق به انعقاد تفاهم نامه‌ای با سازمان زندان‌های استان لرستان شده است.

آسیب های اجتماعی آلودگی صوتی ترک اعتیاد خودرو رئیس پلیس زندان سرقت فرماندهی انتظامی استان قانون ماموران پلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر