کد خبر: 236100 A

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان لرستان:

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان گفت: لرستان به لحاظ جمعیت دامی و صادرات دامی به خارج از استان نیازمند کشتارگاههای صنعتی است که بجای صادرات دام زنده بتوانیم گوشت را صادر کنیم و باعثایجاد اشتغال زایی نیز بشود.

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان گفت: لرستان به لحاظ جمعیت دامی و صادرات دامی به خارج از استان نیازمند کشتارگاههای صنعتی است که بجای صادرات دام زنده بتوانیم گوشت را صادر کنیم و باعثایجاد اشتغال زایی نیز بشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، توکلی در بازدید از دفتر خبرگزاری ایلنا لرستان ضمن تقدیر از همکاری اعضای این خبرگزاری در انعکاس اخبار و نقش موثر رسانه‌ها در آگاهی مردم گفت: رسا نه‌ها چشم و گوش یک دستگاه هستند و همچنین پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.

توکلی افزود: تغییر فرهنگ و ایجاد فرهنگ جدید در مصرف مواد عذایی پروتئینی مردم و بالا بردن آگاهی مردم کاری سخت است که به تنهایی از عهده سازمان دامپزشکی بر نمی‌آید.

وی با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی استان مجموعه‌ای حاکمیتی، نظارتی است تصریح کرد: کار فرهنگی کاری تخصصی، زمان بر و هزینه بر است که سازمان دامپزشکی به تنهایی نمی‌تواند سطح آگهی مردم را بالا ببرد و باعثایجاد تغییر فرهنگ در مصرف مواد غذایی شوند.

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان لرستان با اشاره به اینکه رسانه‌ها در زمینه فرهنگ سازی مردم نقش کلیدی دارند اظهار کرد: درخواست سازمان دامپزشکی این است که سطح آگاهی مردم را بالا ببرند به گونه‌ای که مردم مطالبه گر بهداشت گوشت و فراورده‌های پروتیینی از سازمان باشند که در این صورت موانع خود به خود حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان از لحاظ دامپروری و کشاورزی دارای جایگاه مهمی است گفت: ۹۰ درصد دام‌های استان به صورت عشایری و سنتی نگهداری می‌شود که در این صورت کار کردن در استان را سخت کرده است و باعثشده است که کنترل مسائل بهداشتی و بیماری سخت‌تر از شرایط صنعتی باشد.

توکلی تصریح کرد: سازمان دامپزشکی با وجود نیروهای متخصص، با انگیزه و جوان در حال خدمات رسانی به مردم هستند که اگر با حمایت دولت مردان به ویژه استانداری مواجه باشیم می‌توانیم سال به سال خدمات رسانی به مردم را افزایش دهیم که این خدمات رسانی باعثمی‌شود اقتصاد استان رونق پیدا کند و همچنین مواد غذایی که به دست مردم می‌رسد از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که به دنبال آن سلامت مردم را به همرا ه دارد.

وی یکی از برنامه‌های سازمان دامپزشکی را نظارت بر باقی مانده‌های دارویی درفرآورده‌های گوشتی و پروتیئنی دانست و افزود: یک سری مرغداری‌ها را تشویق کرده‌ایم که به صورت داوطلبانه مرغی را تحت عنوان مرغ سبز تولید کنند که فاقد مواد آنتی بیوتیک باشد و در سدد هستیم که این کار را در آینده همه گیر کنیم و برنامه داریم که مرغ‌ها را در کشتارگاه‌ها نمونه برداری کنیم و مرغی را که دارای مواد دارویی و آنتی بیوتیک است را ضبط کنیم.

توکلی تصریح کرد: با توجه به اسکان عشایردر استان، واکسیناسیون بر علیه بیماری‌ها را دربین دامهای عشایر استانهای ایلام، همدان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و لرستان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مدیر کل سازمان دامپزشکی استان لرستان با اشاره به اینکه سیاست دولت تبدیل کشتارگاه‌های سنتی به صنعتی است افزود: برنامه داریم کشتارگاه‌ها را که محلی برای بهداشت و سلامت گوشت هستند برای تبدیل شدنشان از سنتی به صنعتی به سمت بخش خصوصی هدایت کنیم که در این راستا تسهیلات را در اختیار بخش خصوصی داوطلب قرار می‌دهیم.

اشتغال اقتصاد خدمات رسانی خدمات رسانی به مردم رسانه فرهنگ سازی کشاورزی گوشت مردان واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر