کد خبر: 239083 A

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان؛

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از آمادگی راهدارخانه‎‏های لرستان در طرح زمستانه خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از آمادگی راهدارخانه‎‏های لرستان در طرح زمستانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، مدیر کل راه وشهر سازی لرستان در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بروجرد، اظهار کرد: در حوزه استان لرستان نزدیک به هفت هزار و ۷۷۹ کیلومتر راه روستایی و اصلی وجود دارد.

وی ادامه داد: از این میزان ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ۱۰۴ کیلومتر آزادراه، ۳۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۵۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۵۰ راه فرعی و مابقی راه‎های مشترک روستایی و شهری است.

این مسئول عنوان کرد: با انجام هماهنگی‎های لازم با پلیس راه، جمعیت هلال احمر و اورژانس ۱۱۵، همه راهدارخانه‌های لرستان از آمادگی لازم برای اجرای طرح زمستانه برخوردارند.

ملکی اضافه کرد: در همه راهدارخانه‏‌ها ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری و نیروهای راهدار به صورت شبانه‌روزی مستقر شده‎اند و آمادگی لازم برای ارائه خدمات بهینه به مردم لرستان و مسافرانی که از این مسیر تردد کرده و از محورهای مواصلاتی حوزه استان لرستان عبور می‏‌کنند، وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای برخورداری از راهداری مناسب و متناسب با شان هم‌استانی‌ها و دیگر مسافران همزمان با بارش برف در گردنه‏‌ها و محورهای اصلی اتخاذ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تأکید کرد: طی سال گذشته و تاکنون هیچ‌گونه مشکلی در حوزه راه‎های دسترسی ناشی از نبود تردد در زمان برف‌روبی وجود نداشته است.

ملکی اضافه کرد: همه راهدارخانه‎ها به گریدر، کمپرسی‎های برف‌روب، دستگاه‎های برف خور و نیروهای انسانی آموزش‌دیده تجهیز شده‌‏اند و امکانات موجود بر اساس اولویت‎بندی در راهدارخانه‎ها مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل و کمبود خاصی وجود ندارد، متذکر شد: شرایط به گونه‎ای فراهم شده است که در صوت بارش بیش از میزان پیش بینی شده، از امکانات بخش خصوصی نیز استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در پایان عنوان داشت: همچین قراردادهای کاری با بخش خصوصی منعقد شده است، تا در موارد لازم و بحرانی از ظرفیت این بخش نیز استفاده شود.

بارش برف بخش خصوصی بزرگراه پلیس راه جمعیت هلال احمر راه و شهرسازی شبانه روزی شورای اسلامی شهر محورهای مواصلاتی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر