کد خبر: 241818 A

سرپرست شهرداری خرم‌آباد؛

خرم‌آباد نیازمند کار و تلاش جهادی است و برای عمران و توسعه‌ی آن باید به سمت ریسک‌پذیری حرکت کرد.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد گفت: دغدغه‌ی اصلی نیروی انتظامی لرستان، کار و انضباط شهری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، یحیی عیدی‌بیرانوند که به همراه برخی مسوولان شهردای در دفتر فرمانده انتظامی استان لرستان حضور پیدا کرده بود، با بیان این که خوشحالیم وقتی می‌بینیم دغدغه‌ی فرمانده انتظامی لرستان، کار و انضباط شهری است، اظهار داشت: عملکرد نیروی انتظامی در این مقوله قابل تحسین است و از شما می‌خواهیم در امر انضباط شهری به کمک ما بیاید.

وی با بیان این که خرم‌آباد به سمت کلان‌شهر بودن می‌رود ولی از ناحیه شهری، به عنوان یک مرکز استان نمی‌شود به آن نگاه کرد، گفت: ما از نیروی انتظامی انتظار مساعدت و همکاری داریم تا بتوانیم ضعف‌ها را مرتفع سازیم.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد افزود: ما وقتی می‌بینیم فرمانده انتظامی استان لرستان خودش پای کار می‌آید باید دست این سردار را بوسید که چنین دغدغه کار و انضباط شهری را دارد.

عیدی تصریح کرد: مجموعه شهرداری را جزء نیروی خودتان بدانید زیرا وقتی در شهر نظم و انضباط وجود داشته باشد اولین کسی که مردم به آن توجه دارند نیروی انتظامی است.

وی با تمجید از اقادام شایسته‌ی نیروی انتظامی در حریم حرم امام‌زاده زید ابن علی(ع) خرم‌آباد، گفت: با اقدام باعثشد من به عنوان یک شهروند واقعاً احساس امنیت را درک نموده و مردم با حضور پلیس در این مکان، با آسودگی و طیب خاطر تردد نمایند که موجب رضایتمندی همه شده است.

فرمانده انتظامی لرستان نیز خطاب به سرپرست شهرداری گفت: مصادف بودن انتخاب جناب‌عالی با این ایام را که فردی پای کار هستید را به فال نیک گرفته و امیدواریم که بتوانید در عرصه‌ی خدمت به مردم موفق باشید.

سردار محمد قنبری در ادامه با اشاره به این که خرم‌آباد دارای ریشه تمدنی و قدمتی زیاد است، و در مقایسه با برخی از نقاط کشور که سابقه تاریخی در کارنامه آنان وجود ندارد، قابل قیاس نبوده ولی از لحاظ انضباط شهری و شهرسازی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند و این موضوع در شهر خرم‌آباد دلایل بسیاری دارد و از جمله‌ی آن، عدم ثبات در مدیریت شهری بوده که خوشبختانه امروز مرتفع شده است.

این مقام انتظامی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: خرم‌آباد نیازمند کار و تلاش جهادی است و برای عمران و توسعه‌ی آن باید به سمت ریسک‌پذیری حرکت کرد.

قنبری تصریح کرد: ما کارکنان نیروی انتظامی در بخشی که به مردم تعلق دارد و ایجاد آرامش برای جامعه را به ارمغان بیاورد، با تمام قوا آماده خدمت‌رسانی هستیم تا این مهم به ثمر بنشیند.

وی با تاکید بر این که برای رفع مشکلات شهر خرم‌آباد باید تدابیری اندیشیده شود، افزود: تعجیل در این کار حائز اهمیت است و در این خصوص می‌بایست سریعاً طرح‌های مناسب تهیه و به مرحله اجرا گذارده شود.

قنبری با اشاره به این موضوع که کار شهری در خرم‌آباد نیاز به یک اقدام ضربتی دارد گفت: نقاط زیادی در سطح شهر از جمله میدان امام حسین(ع) که پیشانی شهر می‌باشد، خیابان فردوسی و برخی دیگر از مناطق که چهره‌ی نا‌خوشایندی دارند، می‌بایست برای آنان چاره‌اندیشی عاجلی به عمل آید تا شهروندان خرم‌آباد شاهد شهری زیبا و درخور شأن‌شان باشند.

انهدام باند سارق و کشف ۱۴ فقره سرقت منزل در بروجرد

فرمانده انتظامی بروجرد از انهدام یک باند ۳ نفره سارق و کشف ۱۴ فقره سرقت منزل در این شهرستان خبر داد‌.

سرهنگ علی‌رضا دلیری گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در بروجرد‌، پی‌گیری موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت‌.

وی افزود‌: ماموران با تحقیقات گسترده افرادی را که با همدستی یک‌دیگر اقدام به سرقت منزل می‌کردند را شناسایی و در عملیاتی غافل‌گیرانه ۳ نفر اعضای این باند را دستگیر کردند‌.

فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: سارقان در بازجویی‌های اولیه به ۱۴ فقره سرقت منزل اعتراف کردند و با شناسایی مال‌باختگان تحویل مقام قضایی شدند.

جمع‌آوری ۶۵۰ قلیان در الیگودرز

فرمانده انتظامی الیگودرز از جمع‌آوری ۶۵۰ عدد قلیان در سطح قهوه‌خانه‌، پارک و تفرجگاه‌ها طی ۹ ماهه امسال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدارحم ذلقی گفت‌: مأموران این فرماندهی طی ۹ ماه گذشته امسال با اجرای طرح پاک‌سازی در سطح قهوه‌خانه، پارک و تفرجگاه‌های این شهرستان‌، اقدام به جمع‌آوری ۶۵۰ عدد قلیان کردند.

وی تصریح کرد: قهوه‌خانه و دکه‌های اغذیه فروشی در سطح پارک و تفرجگاه‌ها مجاز به استفاده و عرضه قلیان نیستند و چنان‌چه این گونه موارد مشاهده شود با هماهنگی دستگاه قضایی و مرکز بهداشت شهرستان نسبت به پلمپ آن‌ها اقدام خواهد شد.

چراغ آترا مرگ مغازه‌دار را رقم زد

فرمانده انتظامی رومشکان از فوت یک نفر در اثر آتش‌سوزی مغازه اش در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کرم‌حسین سپهوند در جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره آتش‌سوزی منجر به فوت در یک مغازه موبایل فروشی واقع در میدان امام‌(ره) شهر چغابل رومشکان‌، بلافاصله مأموران انتظامی کلانتری ۱۱ این فرماندهی و عوامل امدادی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود‌: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد یک نفر مغازه‌دار‌، موبایل فروشی‌اش بوسیله چراغ نفتی آترا دچار آتش‌سوزی می‌شود و صاحب مغازه که قصد خاموش کردن آتش را دارد‌، دچار سوختگی شدید شده و فوت کرده است.

سپهوند اظهار داشت: در این آتش‌سوزی مقادیری از لوازم موبایل فروشی نیز طعمه حریق شده‌اند.

۱۴میلیون ریال خلافی با دستکاری پلاک انتظامی

مأموران پلیس راهور استان لرستان، یک دستگاه سواری پراید را که با دستکاری پلاک انتظامی ۱۴میلیون ریال تخلف کرده بود، توقیف و روانه پارکینگ کردند.

سرپرست پلیس راهور استان لرستان با اعلام این خبر گفت: مأموران این پلیس حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه سواری پراید متخلف را توقیف کردند.

سرهنگ منوچهر مرادی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد راننده پراید با دستکاری پلاک انتظامی خودرو مبادرت به تردد در سطح شهر و موجب تخلفات زیادی شده که توسط ماموران راهور توقیف و روانه پارکینگ شد.

وی با اشاره به این که خودروی پراید دارای ۱۴میلیون ریال خلافی نیز می‌باشد‌، اظهار داشت: راننده متخلف جهت سیر مراحل قانونی راهی دادسرا شد.

افزایش ۸۸.۵ درصدی کشف و کاهش ۱۶ درصدی وقوع جرائم در دورود

فرمانده انتظامی دورود از افزایش ۸۸.۵ درصدی کشف و کاهش وقوع ۱۶ درصدی جرائم طی ۹ ماهه امسال در این شهرستان خبر داد‌.

سرهنگ هدایت‌الله حسنوند گفت: با تغییر تاکتیک در گشت‌های انتظامی و ایجاد تورهای بازرسی در مکان‌های آلوده و جرم خیز دورود‌، در ۹ ماهه امسال این شهرستان با افزایش ۸۸.۵ درصدی کشفیات و کاهش ۱۶ درصدی وقوع جرم روبه‌رو شده است.

وی افزود: در این مدت وقوع سرقت مغازه با کاهش ۷۰ درصدی، خودرو و موتور سیکلت با کاهش ۲۵ درصدی نشان از عملکرد مثبت این فرماندهی دارد.

فرمانده انتظامی دورود در ادامه اظهار داشت: با افزایش ۵۳ درصدی توقیف موتورسیکلت‌، خودرو‌های مشکوک و برخورد جدی با معتادان تابلو و پر خطر‌، جیب‌بری ۸۳ درصد و کیف قاپی ۵۶ درصد کاهش داشته است.

سازمانی موفق است که دارای راهبرد مبتنی بر تدبیر، برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل باشد

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان لرستان گفت‌: در دنیای امروز سازمانی موفق است که دارای راهبرد مبتنی بر تدبیر، برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل عوامل محیطی باشد.

سرگرد مهدی صاحب‌ساده‌کار در دیدار با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان، گفت: در دنیای امروز سازمانی موفق است که دارای راهبرد مبتنی بر تدبیر، برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل عوامل محیطی باشد.

این مقام مسوول در ادامه اظهار داشت: در جهت تحقق این اصل راهبردی و استفاده حداکثری از سازمان های تاثیر‌گذار در حوزه برقراری امنیت و ارتقای احساس امنیت دفتر تحقیقات کاربردی پلیس لرستان موفق به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری استان شد.

معاونت اجتماعی و پیش‌گیری از وقوع جرم دادگستری لرستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پلیس استان در برقراری امنیت شهروندان به خصوص در بحثکاهش آسیب های اجتماعی و امنیتی عنوان داشت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با دارا بودن مراکز علمی و امکانات تحقیقاتی و پژوهشی مناسب(مراکز تحقیقاتی، دانشگاه علمی کاربردی‌) ظرفیت بسیار خوبی جهت تعامل و مشارکت علمی با ناجا است.

محمدتقی شاکرمی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه می‌توان اقدامات شایسته‌ای در تحقق رویکرد علمی پلیس استان در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی، امنیتی و انجام طرح‌های مشترک در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه جوانان، خانواده، مدارس، شبکه‌های اجتماعی نوظهور و احساس امنیت به انجام رساند.

آسیب های اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم جرم سرقت شهرداری قهوه مرکز فوریت های پلیسی مشکلات موتورسیکلت نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر