کد خبر: 243981 A

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

دبیر مجمع نمایندگان لرستان یادآور شد: باید تا پایان دوره دولت هشت میلیون شغل در کشور ایجاد شود که این امر نیازمند تلاش هرچه بیشتر مسئولان است.

دبیر مجمع نمایندگان لرستان یادآور شد: باید تا پایان دوره دولت هشت میلیون شغل در کشور ایجاد شود که این امر نیازمند تلاش هرچه بیشتر مسئولان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم اباد عباس قائدرحمت در حاشیه کارگروه اشتغال شهرستان دورود در پاسخ به سئوال خبرنگاران با اشاره به بودجه ۹۴ کشور اظهار داشت: در بودجه سال ۹۴ که از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است، ۵۰ هزار میلیارد تومان در بخش رفاه اجتماعی و حوزه‌های حمایتی اختصاص یافته است که بخش‌های مختلف آن در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شده است.

وی افزود: متأسفانه در این بخش مبلغ اختصاص یافته به طور مستقیم به بخش اشتغال کم است و لازم است، برای رسیدن به نتیجه مطلوب در بلند مدت این سهم افزایش یابد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس یادآور شد: در سال ۹۳ کمیته امداد ۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند و از این نظر آمار بالایی را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر در نوبت اشتغال‌زایی در این نهاد قرار دارند و این به معنی آماده بودن ظرفیت‌ها است و در صورت تأمین منابع مالی می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به کسری بودجه یادآور شد: کاهش قیمت نفت نشان می‌دهد که در سال آینده نیز با مشکلاتی مواجه می‌شویم و لازم است، تا در این خصوص اقدامات جدی انجام شود که به همین منظور برنامه‌ای بین دولت و مجلس در دستور کار قرار دارد، تا ظرف دو سال اتکای بودجه را به نفت از بین ببریم و هرچند که این کار سختی است، اما به اجرای آن امیدوار هستیم.

لزوم ایجاد ۸ میلیون فرصت شغلی تا پایان دوره فعالیت دولت

قائدرحمت تأکید کرد: باید در این شرایط اولویت پرداخت تسهیلات را به سازمان‌های حمایتی بدهیم و همچنین سهم پرداختی بانک‌های دولتی در خصوص پرداخت تسهیلات به دستگاه‌های حمایتی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه و نیم میلیون نفر بیکار در شهرستان دورود وجود دارد، عنوان کرد: در حال حاضر چهار و نیم میلیون نفر دانشجو نیز در کشور وجود دارد که بخشی از مجموع این افراد با توجه به نیازهای بازار کار فاقد مهارت هستند.

دبیر مجمع نمایندگان لرستان یادآور شد: باید تا پایان دوره دولت هشت میلیون شغل در کشور ایجاد شود که این امر نیازمند تلاش هرچه بیشتر مسئولان است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله با فشارها چاره‌ای جز اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ترسیم شده است، نداریم.

عباس قائدرحمت در کارگروه اشتغال اظهار کرد: تهاجم نظامی و اقتصادی و تحریم‌های همه‌جانبه نمی‌توانند آسیبی به اندازه آسیب‌های ناشی از بیکاری به کشور وارد کنند.

وی با اشاره به تلاش ۳۵ ساله دشمن برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: دشمنان از طریق تهاجم فرهنگی و اقتصادی ورود کرده‌ تا بتوانند جمهوری اسلامی را به زانو درآورند اما مردم ایران اجازه نمی‌دهند که دین، آرمان‌ها و اهداف این کشور از بین بروند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تحریم‌های همه‌جانبه علیه ایران را ناجوان‌مردانه دانست و تأکید کرد: برای مقابله با این فشارها چاره‌ای جز اینکه رو پای خود بایستیم وجود ندارد و لازم است برای رسیدن به هدف، اقتصاد مقاومتی را که از سوی مقام معظم رهبری ترسیم شده است، در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اقشار آسیب‌پذیر جامعه در فشارهای اقتصادی آسیب بیشتری می‌بینند، گفت: لازم است در این شرایط توجه بیشتری به این اقشار ضعیف به خصوص افرادی که تحت حمایت دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند، شود.

ایران بازار کار بهزیستی جامعه جمهوری اسلامی دولت دولت و مجلس مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر