کد خبر: 251553 A

مدیر خطوط لوله نفت منطقه لرستان:

اسدالله کلانتر، در مورد ترکیدگی لوله نفت در منطقه تنگ فنی تصریح کرد: این لوله در جنوب تنگ فنی در ساعت ۱۱:۳۰ شب ۲۲ بهمن بر اثر خوردگی قطع‌ شده بود که عملیات تعمیر آن تا ساعت ۱۲ شب بعد به طول کشید.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه لرستان گفت: لوله‌های انتقال نفت در لرستان بالای ۴۴ سال قدمت دارند که در بعضی موارد ۷۵ درصد فرسودگی دارند.

به گزارش خبرنگار یلنا از خرم‌آباد، اسدالله کلانتر در جلسه مدیریت بحران در محل استانداری لرستان با اشاره به فرسودگی خطوط انتقال نفت از مسیر لرستان افزود: لوله‌های انتقال نفت در لرستان بالای ۴۴ سال قدمت دارند که در بعضی موارد ۷۵ درصد فرسودگی دارند.

وی در مورد ترکیدگی لوله نفت در منطقه تنگ فنی تصریح کرد: این لوله در جنوب تنگ فنی در ساعت ۱۱:۳۰ شب ۲۲ بهمن بر اثر فرسودگی قطع‌ شده بود که عملیات تعمیر آن تا ساعت ۱۲ شب بعد به طول کشید.

وی با اشاره به اینکه مرکز انتقال نفت تنگ فنی که یکی از مهمترین مراکز انتقال نفت کشور و در حوزه استحفاظی لرستان قرار دارد، گفت: در این تاسیسات ٢٧ دستگاه توربین از انواع مختلف نصب است که تعمیر و نگهداری آنها از سوی کارکنان منطقه در حال انجام است.

وی از مهندسی معکوس به عنوان یکی از روشهای ساخت قطعات از سوی پیمانکاران داخلی نام برد و گفت: در این زمینه یک دستگاه توربین np باز و تمامی قطعات آن کدبندی شد، همچنین از سازندگان داخلی به منظور بازبینی و نمونه برداری آن دعوت شد.

به گفته این مقام مسئول، این اقدامها گامی بری خودکفایی این منطقه در سالهای اخیر به شمار می‌آید.

وی مجهز شدن تاسیسات خرم آباد(از مناطق حوزه استحفاظی منطقه لرستان) را به سیستم PLC به عنوان یکی دیگر از اقدامات اخیر این منطقه عنوان کرد و گفت: ایجاد دو میلیار ریال صرفه اقتصادی محصول این اقدام است.

کلان‌تر با بیان اینکه PLC یک سیستم کنترلی پیشرفته است، افزود: دیگر تاسیسات هم به سیستم تله متری مجهز هستند.

مدیر منطقه لرستان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت از تعمیر شاسی توربین‌ها، تعویض و ایمن سازی خط لوله ١۶ اینچی که از بستر رودخانه‌های دائمی و پرآب سیمره و زال می‌گذرد، نصب و راه اندازی بوستر پمپ مرکز آسار، گازسوز کردن توربین‌های منطقه، اصلاح سیستم روغن توربین‌های np، نصب و راه اندازی تجهیزات اتاق رادیویی تاسیسات شهید کوگانی، بازسازی و ساخت ماشین آلات سنگین ترابری، راه اندازی سیستم اعلام حریق مراکز انتقال نفت پشتیبانی و… به عنوان مواردی نام برد که این منطقه در سال اخیر و به منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام داده است.

نفت گاز لرستان لوله انتقال نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر