کد خبر: 251559 A

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان خبر داد:

اکنون ۱۰ روستا در لرستان مجهز به سیستم صفحات خورشیدی هستند و برای ساخت هر پارک علاوه بر هزینه کار عمرانی باید ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای استفاده از سیستمهای خورشیدی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: اکنون ۱۰ روستا در لرستان مجهز به سیستم صفحات خورشیدی هستند و برای ساخت هر پارک علاوه بر هزینه کار عمرانی باید ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای استفاده از سیستمهای خورشیدی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا خرم‌آباد، محمد بحرینی در جلسه مدیریت بحران در محل استانداری لرستان در مورد میزان بارندگی لرستان در سه روز گذشته گفت: مدیریت بحران یک هنر است و مدیران باید همیشه پیش‌بینی روزهای بحرانی را داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: به‌طور نمونه ژنراتور یک وسیله مهم در روزهای بحرانی است و باید از مسئولان دستگاه‌ها پرسید که آیا چنین وسیله‌ای را برای روزهای بحرانی کنار گذاشته‌اند.

وی با اشاره به پیش‌بینی روزهای بحرانی از سوی شرکت توزیع برق لرستان افزود: شرکت توزیع برق لرستان یک انبار بحران دارد که در آن بسته است و فقط ویژه روزهای بحرانی است و در روزهای عادی به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌توان از آن استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: ما در شرکت توزیع برق، کانکس و دفتر بحران داریم که کارشان مشخص است و اکیپ‌های مشخصی هم داریم که در حادثه اخیر و قطعی برق ۴ اکیپ به منطقه اعزام شد.

بحرینی در مورد کاربرد انرژی‌های نو و مطمئن بودن این سیستم در زمان‌های بحرانی عنوان کرد: اکنون ۱۰ روستا در استان لرستان مجهز به سیستم صفحات خورشیدی است که این فناوری قابل‌استفاده در پارک‌ها است و به‌طورکلی برای ساخت هر پارک علاوه بر هزینه کار عمرانی باید ۱۰۰ میلیون نیز برای استفاده از سیستم‌های خورشیدی استفاده شود تا تأمین برق آن توسط نور خورشید تأمین شود.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های صفحات خورشیدی در لرستان و فواید آن بیان کرد: خیابان انقلاب تنها خیابان ایران است که برق آن به وسیله سیستم صفحات خورشیدی تأمین می‌شود و اگر هر حادثه‌ای برای سیستم برق لرستان به وجود آید که منجر به قطعی برق شود، برق این خیابان قطع نمی‌شود.

بحرینی تصریح کرد: اکیپ‌های شرکت توزیع برق لرستان بعد از رفع عیب خطوط انتقال نیرو، اکنون به مقصد استان ایلام، برای کمک به مشکل قطعی برق اعزام‌شده‌اند.

استان لرستان صفحات خورشیدی شرکت توزیع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر