کد خبر: 253452 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:

بزرگ‌ترین ظلمی که به علم در دنیای امروز می‌شود، این است که علم از مسیر خود خارج شده و رنگ و بوی مادی گرفته است.

بزرگ‌ترین ظلمی که به علم در دنیای امروز می‌شود، این است که علم از مسیر خود خارج شده و رنگ و بوی مادی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از خرم‌آباد، کوروش ساکی در همایش دیدار نخبگان و اساتید دانشگاه‌های لرستان با رئیس قوه‌قضائیه در خرم‌آباد بیان کرد: بزرگ‌ترین ظلمی که به علم در دنیای امروز می‌شود، این است که علم از مسیر خود خارج شده و رنگ و بوی مادی گرفته است.

وی گفت: می‌بینیم وقتی که علوم جایگاه خود را پیدا نمی‌کنند از مدار هستی خارج می‌شود و امروز یکی از بلایایی که وجود دارد و گریبان‌گیر علم شده است فدا کردن کیفیت‌ها به کمیت‌ها است.

ساکی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران این بود که علم را الهی کرد و به واقع دشمنان ما نیز از همین موضوع می‌ترسند و به شیوه‌های مختلف با آن مقابله می‌کنند.

وی یادآور شد: ما نباید این هدف را با مادی‌گرایی جایگزین کنیم که در این راه اساتید و نخبگان نقش بسیار مهمی دارند و باید توجه شود که در انتخاب اساتید دقت بسیار بالایی به کار گرفته شود چرا که یک استاد خوب است که یک قاضی خوب را می‌سازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: خوشبختانه شاهد روان‌سازی و بسترسازی خوبی برای حضور نخبگان در استان لرستان هستیم که جا دارد از تمامی مسئولین استانی به ویژه استاندار سخت‌کوش لرستان تقدیر شود و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

انقلاب اسلامی ایران دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی قوه قضائیه نخبگان لرستان عصر علم مادی ظلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر