کد خبر: 319584 A

هوشنگ بازوند

ایلنا: استاندار لرستان گفت: از مجموع یک هزار و ۱۰۰ عضو نظام مهندسی معدنی استان حدود ۷۰ درصد بیکار هستند که این حجم بیکاری با توانایی‌های معدنی استان در تضاد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، هوشنگ بازوند در نخستین جلسه ستاد توسعه معادن لرستان افزود: معادن لرستان فرصت بسیار مطلوبی در حوزه ژئوتوریسم محسوب می‌شود که ضروری است در این راستا نیز همایشی در سطح کلان و با هدف معرفی فرصتهای سرمایه گذاری معدنی استان برگزار شود.

وی فروش سنگ به صورت خام را یکی از مشکلات اساسی حوزه سنگ استان دانست و اظهار کرد: باید با ورود تجهیزات فراوری و توجه به این مهم، ارزش افزوده حاصل از این صنعت در استان ماندگار شود.

بازوند علاوه برتاکید بر تشکیل جلسات ماهیانه این ستاد تصریح کرد: بسته‌ای برای سرمایه گذاران و هلدینگ‌های معدن تهیه شده و در این راستا با «میتکو» به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ معادن خاورمیانه مذاکراتی در حال انجام است.

وی ادامه داد: این هلدینگ که ۸۰ درصد سهام آن توسط یک بانک خصوصی تامین شده در برخی استانهای کشور تا مرز ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده که این مهم بیانگر توانایی و قابل اعتماد بودن این شرکت است.

وی تصریح کرد: باید کار تبلیغاتی در رسانه‌های مختلف استان برای معرفی معادن استان به صورت جدی انجام شود و اداراتی از جمله منابع طبیعی و محیط زیست همکاری لازم در راستای توسعه معادن استان را داشته باشند.

بازوند گفت: این در صورتی است که چنانچه کار بهره برداری و فراوری از معادن سنگ استان به خوبی و مطابق با ظرفیت‌ها انجام شود امکان ایجاد ۱۰ تا ۱۲ هزار فرصت شغلی در این بخش وجود خواهد داشت.

بیکاری سرمایه گذاری صنعت معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر