کد خبر: 332402 A

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی لرستان اعلام کرد؛

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از کسب رتبه چهارم کشوری این استان در ارزیابی اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 8 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، علی آشتاب در جمع خبر نگاران با اعلام خبر برقراری بیمه بیکاری 1651 نفر در لرستان، افزود: بی تردید از دست دادن غیر ارادی کار یکی از حوادثی است که نیروهای کار را تهدید می‌کند از این رو برقراری بیمه بیکاری راهکاری مناسب و مطمئن برای تأمین زندگی در چنین شرایطی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به دیگر شاخص های حائز اهمیت در این حوزه ، اظهار داشت: حمایت از کارگران واحدهای اقتصادی که با مشکل مواجه شده اند و کمک به واحد اقتصادی مشکل دار است که این اداره کل در سطح استان اقدامات مؤثری انجام داده است.

آشتاب درباره اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری،تصریح کرد: از طریق اشتغال مجدد به دنبال برگشت منابع به تولید و کمک به توسعه جهت تامین نیروی انسانی و کاهش قیمت تمام شده تولید هستیم.

وی با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می گیرد که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می شوند، عنوان کرد: در هشت ماهه سالجاری برای تعداد یک هزار و 651 نفر در استان لرستان مقرری بیمه بیکاری برقرار شد.

علی آشتاب یاد آور: اداره کار از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در تلاش است که مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا این دسته از افراد راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند.

وی همچنین افزود: در این راستا در هشت ماه امسال تعداد 500 نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان طبق گزارش ارزیابی عملکرد وزارت متبوع از این اداره کل واحد بیمه بیکاری در زمینه کشف اشتغال پنهان، معرفی مقرری بیمه بیکاری به تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای و ایجاد اشتغال مجدد برای مقرری بگیران و کمک به واحدهای مشکل دار رتبه چهارم را در بین استان های کشور از آن خود کرده است.

اشتغال ایجاد اشتغال بیکاری کار و رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر