کد خبر: 332450 A

ایلنا: مدیرکل محیط‌زیست لرستان از شروع مرحله دوم سرشماری حیات وحش استان لرستان خبر داد.

به گزارش خبر نگار ایلنا در خرم آباد،مهرداد فتحی بیرانوند با بیان اینکه  در راستای حفظ و صیانت از تنوع زیست محیطی و ذخایر ژنیتیک استان سرشماری و پایش حیات وحش از مناطق حفاظت شده انجام می‎شود،افزود: این طرح در دو مرحله انجام می‎شودمرحله اول سرشماری‎ انجام شده و دور دوم آن نیز بعد از ده روز انجام می‎شود که اکنون مرحله دوم آغاز شده است.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و با عنایت به دستورالعمل ابلاغ شده مبنی بر سرشماری از حیات‌وحش شاخص ،اظهار داشت: این سرشماری در استان‌های کشور چندی پیش اغاز شده و  در استان لرستان از منطقه سفیدکوه وبا حضور بیش از 100 نفر از محیط‌بانان آغاز شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست لرستان ضمن بیان اینکه آغاز سرشماری با همکاری محیط‌بانان و تشکل‌های زیست‌محیطی که در قالب 16 گروه عملیاتی7تا8 نفره شروع شده است، تصریح کرد: خوشبختانه گزارش اولیه مبنی بر ازدیاد حیات‌وحش در منطقه بوده است.

وی با شاره به اینکه همکاران مشاهدات خود را به صورت مستقیم در قالب فرم‌های داده شده به سازمان محیط‌زیست اعلام  میکنند،یاد آور شد: در سرشماری حیات وحش امسال از تمام NGOها، نیروهای مردمی، کوهنوردان و افراد علاقه‎مند به محیط زیست استفاده می‎شود.

فتحی‌بیرانوند با تاکید به ادامه روند سرشماری از حیات‌وحش در استان تصریح کرد: 10 روز بعد از نتیجه سرشماری جهت بررسی‌های دقیق‌تر این عملیات در مناطق سفیدکوه و سایر مناطقی که احتمال وجود حیات‌وحش است، ادامه یافت.

فتحی یاد آور شد: سرشماری منطقه حفاظت شده اشترانکوه به علت هم‎جواری آن با مناطقی که طاعون نشخوارکنندگان در آن دیده شده در سه مرحله انجام می‎شود.

زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر