کد خبر: 333222 A

ایلنا: معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از رشد ۱۲۰ درصدی تعداد داوطلبان زن در انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، سید سعید شاهرخی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان اظهار کرد: در مجموع ۳۰۸ داوطلب در لرستان ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه این استقبال داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان را به فال نیک می‌گیریم عنوان کرد: امیدواریم انتخاباتی خوب و با مشارکت حداکثری در استان رقم بخورد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه این میزان استقبال در شرایطی بوده که در دوره گذشته کل ثبت‌نامی‌های ما ۱۶۴ نفر بوده است گفت: شاخص مهم دیگر در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان حضور بانوان در بین داوطلبان بوده به طوری که ۲۰ نفر از بانوان استان برای حضور در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند.

شاهرخی با بیان اینکه این میزان حضور بانوان در انتخابات لرستان نسبت به دوره‌های گذشته بیش از ۱۲۰ درصد رشد داشته است تصریح کرد: با توجه به پایان ثبت‌نام از امروز کار بررسی صلاحیت‌ها توسط هیئت‌های اجرایی حوزه‌های انتخابیه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام در یک مهلت زمانی ۱۰ روزه انجام می‌گیرد گفت: در نهایت بعد از اعلام نظریه هیئت‌های اجرایی چناچه افرادی رد صلاحیت شوند مهلت دارند که اعتراض خود را به هیئت نظارت استان تحویل تا ظرف چهار روز نسبت به شکایت آنها اقدام کنند.

انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر