کد خبر: 333239 A

از سوی حزب ندای ایرانیان :

همایش فرهنگی هنری حزب ندای ایرانیان لرستان با عنوان پیوند فرهنگ قوم لر با پیکره فرهنگ ایرانی عصر روز شنبه در شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، در این همایش یک استاد دانشگاه با اشاره به دلبستگی عمیق بین فرهنگ لر و تاریخ و فرهنگ ایران افزود: یکی از نشانه های دلبستگی مردم لرستان با فرهنگ بزرگ ایران زمین عشق و علاقه ای است که به آثار کهن ایران باستان از خود نشان داده اند.

قدم علی سرامی اظهار داشت: اولین چیزی که در مورد قوم لر به ذهن می رسد عشق و علاقه این قوم به فرهنگ ملی ایران است.

وی تصریح کرد: عشق و علاقه مردم لرستان به شاهنامه مثال زدنی است و در طول تاریخ این خطه بیش از اقوام و نواحی دیگر ایران دوستدار عظمت های دیرین ملت بوده اند.

سرامی با اشاره به دلبستگی اقوام مختلف ایرانی به شاهنامه وفرهنگ کهن ایران تصریح کرد: این دلبستگی فرهنگی را می توان در انتخاب اسامی و نامهای شاهنامه در بین فرزندان مشاهده نمود و این دلبستگی در ناحیه لرستان بیشتر از دیگر مناطق است.

قدم علی سرامی گفت:پیوستگی عمیقی بین فرهنگ لر و تاریخ و فرهنگ ایران وجود دارد که نمود آنرا می توان در نزدیکی فرهنگی در بین کلمات لری و فارسی کهن وجود دارد. 

برگزاری موسیقی گروه موسیقی صدای سیمره با صدای مهران غنضنفری و طنین انداز شدن آوای نی با نوازندگی موسوی از دیگر برنامه های این همایش بود که هیجان وصف ناشدنی و شادی را در بین حضار به وجود آورد.

این همایش با حضور عباس سلطانی رییس حزب ندای ایرانیانشاخه لرستان و محمد رضایی رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان لرستان در تالار نسل باران شهرستان خرم آباد برگزار شد.
اصلاح طلبان ایران موسیقی سیاست دختران و پسران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر