کد خبر: 333254 A

استاندار لرستان

ایلنا: استاندار لرستان گفت: عملیات اجرایی پارک پل شاپوری خرم آباد به عنوان یکی از آثار باستانی این استان آذرماه امسال آغاز شده که با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح، این مجموعه به یک جاذبه گردشگری بسیار مهم و مطلوب در جنوب خرم آباد تبدیل خواهد شد.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار ایلنا در خرم آباد، هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح عملیات اجرایی و آماده‌سازی پارک بزرگ تفریحی توریستی پل شاپوری افزود: امسال 35 میلیارد ریال اعتبار عمرانی این طرح با رویکرد کنترل سیلاب و پایداری پل شاپوری اختصاص داده شده است. 

وی اظهار کرد: این پروژه تفریحی توریستی با رویکردهای مختلف و در 31 هکتار زمین اجرا می‌شود که در فاز نخست آن با رفع مشکل تملک اراضی، یک دریاچه 8.5 هکتاری ایجاد می‌شود. 

بازوند تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله شهرداری، بنیاد مسکن، شرکت توزیع نیروی برق و استانداری به طور همزمان آغاز بکار کرده‌اند دیوارکشی رودخانه به طول سه کیلومتر برای حفاظت و کنترل سیلاب نیز توسط راه و شهرسازی و با اعتبارات محل بهسازی و نوسازی بافت‌ها فرسوده وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین با هدف معرفی پل‌های تاریخی استان، هفت پل بزرگ استان در مقیاس کوچک ساخته و در پارک شاپوری در معرض دید عموم به ویژه گردشگران قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: این پروژه به نحوی قرینه و مکمل پارک کیو در شمال خرم آباد است که با توجه به اثر تاریخی پل شاپوری در این مکان، به جاذبه گردشگری بسیار مطلوبی در جنوب خرم آباد تبدیل خواهد شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه این پروژه در قالب چند طرح اجرا می‌شود گفت: در مجموع برای اجرای این پروژه 230تا 240 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

بازوند با بیان اینکه اجرای فاز دوم طرح نیازمند توافق با مالکان است افزود: سال آینده با توجه به اعتبارات موجود، مذاکرات برای تملک مابقی اراضی پیگیری می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر مرمت پل تاریخی شاپوری گفت: تلاش می‌شود اعتبارات استانی مرمت در سال آینده به این پل اختصاص یابد و همچنین برای جذب 30 تا 40 میلیارد ریال اعتبار ملی نیز برنامه‌ریزی شده است.

عملیات اجرایی پارک پل شاپوری خرم آباد 9 آذرماه امسال در خرم آباد آغاز شده است.

گردشگری آثار باستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر