کد خبر: 334687 A

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان لرستان

ایلنا: رئیس هیئت بازرسی انتخابات لرستان گفت: بازرسان انتخاباتی در استان باید از صحبت‌های تنش‌دار دوری و یک فضای همدلی و همزبانی را در راه ایجاد مشارکت مردم فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا درخرم‌آباد، محمد اصلانی روز شنبه در دیدار با اعضای هیئت‌های بازرسی انتخابات شهرستان‌های استان لرستان در خرم‌آباد، با اشاره به اینکه بازرسان حق هیچ‌گونه جانبداری از هیچ کاندیدای را ندارند، اظهار کرد: اگر بازرسان احساس می‌کنند این بی‌طرفی برای آنها سخت است، باید از هیئت‌های بازرسی کنار بروند، زیرا تمام کاندیدهایی که از طرف هیئت‌های نظارت و اجرایی تأیید صلاحیت‌ می‌شوند به تأیید نظام رسیده‌اند و بازرسان نباید از کاندید خاصی حمایت کنند.

اصلانی تصریح کرد: از امروز هیئت‌های بازرسی شهرستان‌های استان باید برای صندوق‌های اخذ رأی بازرس انتخاب کنند و به ازای هر 15 صندوق نیز یک سربازرس انتخاب و از توانمندی آنها استفاده کنند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان لرستان گفت: سربازرسان اگر از مسئولان و معاونان ادارات انتخاب شوند، بهتر است و باید تلاش شود افراد معتمد و خوشنام برای سربازرس انتخاب شوند.

این مسئول یادآور شد: باید تلاش شود که انتخاباتی با حضور حداکثری و سالم بدون کوچک‌ترین اشکالی را در سطح لرستان برگزار کنیم،‌ از این رو اگر مشاهده شود که بازرسی از یک کاندید خاص طرفداری می‌کند، آن بازرس عزل و یک فرد دیگر جایگزین او می‌شود.

اصلانی تأکید کرد: بازرسانی که ما بر سر صندوق‌های اخذ رأی می‌گذاریم چون بازرسان وزارت کشور هستند، باید دولت را قبول داشته باشند، همان‌گونه که اعضای هیئت نظارت از یک طیف خاصی هستند، اما نباید هیچ گونه جهت‌گیری سیاسی خاصی داشته باشند، زیرا ما طرفدار هیچ کاندیدی نیستیم و بازرسان اجازه ندهند که کاندیدی از آنها بهره‌گیری کنند.

وی افزود: از امروز تا پایان دی‌ماه هیئت‌های بازرسی شهرستان‌ها باید به صورت هفتگی گزارشات خود را مستند به مرکز استان ارسال کنند و از پایان دی‌ماه به صورت روزانه گزارشات و مستندات خود را به این هیئت ارسال کنند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان لرستان افزود: قانون باید مدنظر بازرسان قرار گیرد و باید هماهنگی کاملی را با فرمانداران شهرستان‌ها داشته باشید و تلاش شود که از صحبت‌های تنش‌زا دوری، همدلی و همزبانی جایگزین این تنش‌ها شود.

اصلانی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی و اساسی کنترل، رصد کردن و برگزاری انتخاباتی در نهایت جذب حداکثری و بی‌نظیر است. از این رو همه باید سوگند یاد کنیم که هیچ گونه طرفداری چه له و چه علیه هیچ کاندیدای نداشته باشیم.

انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر