کد خبر: 336746 A

استاندار لرستان:

هوشنگ بازوند گفت: کارخانه تعطیل ژنراتورسازی لرستان ظرف ۴۵ روز آینده تغییر کاربری می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، استاندار لرستان در حاشیه جلسه ستاد احیاء ظرفیت‌های راکد لرستان در جمع خبرنگاران افزود: کارخانه تعطیل ژنراتورسازی لرستان یکی از واحدهایی است که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و ظرف ۴۵ روز آینده تعیین تکلیف می‌شود.

وی با بیان اینکه کارخانه ژنراتور سازی هفت سال به صورت راکد باقی مانده است، اظهار داشت: در صورت عدم تعیین و تکلیف این کارخانه، بانک نسبت به تملک این واحد تولیدی راکد اقدام خواهد کرد.

بازوند با اشاره به سه طرح راکد استان لرستان افزود: سه طرح ژنراتورسازی لرستان، خمیر مایه لرستان و دامپروری جاده فیروز آباد در این استان از سال‌های گذشته به دلایل مختلف تعطیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح در تملک شرکت سرمایه‌گذاری امید است، افزود: مدیریت استان 5 طرح مختلف را برای جایگزینی طرح یاد شده در دست داشته که در آینده نزدیک با رایزنی‌های انجام شده ظرف 2 هفته به تعیین تکلیف نهایی خواهد رسید.

استاندار لرستان با اشاره به یک واحد تولیدی دیگر که در محور مواصلاتی خرم‌آباد–فیروزآباد است،اظهار داشت: طرح دامپروری جاده فیروزآباد متعلق به یک سرمایه‌گذار است که مقرر شد سرمایه‌گذار یک طرح پلیمری برای احیا این واحد راکد ارائه بدهد و یا اینکه با کشت و صنعت لرستان مذاکره شود که این واحد را خریداری کند.

 بازوند با بیان اینکه این طرح، در یک‌ماه آینده برای راه‌اندازی واحد صنعتی و یا واگذاری و فروش به مجتمع کشت و صنعت لرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: این طرح در زمینی به مساحت 5 هکتار و با داشتن 5 هزار متر مربع سوله به صورت بلااستفاده و بلاتکلیف رها شده است.

وی اظهار داشت: طرح خمیر مایه لرستان نیز با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال پس از 7 سال تعطیلی بایستی به چرخه تولید و یا تغییر کاربری بازگردد.

تغییر کاربری جاده سرمایه سرمایه گذاری واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر