کد خبر: 337519 A

فرمانده انتظامی خرم‌آباد خبر داد:

فرمانده انتظامی خرم‌آباد گفت: باند ۷ نفره سارقان که اقدام به سرقت وجه نقد در جلوی بانک می‌کردند در شهرستان خرم‌آباد دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد،سرهنگ حسین نجفی در جمع خبرنگاران با اشاره به سه پرونده سرقت وجه نقد، افزود: در دو ماهه اخیر سارقانی که اقدام به سرقت وجه نقد در جلوی بانک‌ها می‌کردند توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند. 

وی ضمن بیان اینکه این باند شامل هفت نفر از مجرمین سابقه دار و حرفه ای استان است که افراد با وجه نقد در بانک‌ها را شناسایی و تعقیب و اقدام به سرقت وجه نقد می کردند، اظهار داشت: این افراد با کمک پایش تصویری استان و در عملیات مختلف شبانه توسط ماموران انتظامی دستگیر شدند .

 نجفی با اشاره به اینکه از این افراد یک قبضه اسلحه کمری ،سلاح سرد و افشانه دفاع شخصی و تجهیزات ممنوع کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: وجه سرقتی از 26 مالباخته‌ای که تاکنون شناسایی‌شده اند حدود یک میلیارد و 920 میلیون ریال بوده است.

وی خاطر نشان کرد: سرقت این مجرمان مختص به شهرستان خرم آباد نبوده است و سارقان در برخی شهرستان های استان و استان های همجوار اقدام به سرقت کرده اند .

فرمانده انتظامی خرم‌آباد متذکر شد: با توجه به اینکه به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به شلوغی سطح شهر، وجه نقد را در داخل خودرو و یا به‌ صورت پیاده به همراه نداشته باشند و بیشتر از دستگاه‌های کارت‌خوان و حواله‌ها استفاده کنند.

فرماندهی انتظامی لرستان همچنین با اعلام خبر کشف و ضبط 4 محموله کالای قاچاق به ارزش 10میلیارد و 214 میلیون ریال و دستگیری 11نفر  در این شهرستان ،گفت : در این راستا 61 تن برنج قاچاق با بارنامه کود شیمیایی در این شهرستان کشف و ضبط شده است که ارزش این محموله بیش از دو میلیارد و 900 میلیون ریال است و 3 نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

وی  همچنین ازتوقیف محموله لوازم آرایشی ،البسه خارجی و لوازم برقی خبر داد و اظهار کرد: ارزش محموله ضبط شده را حدود 136 هزار و 372 قلم و ارزش این محموله را دو میلیارد و 622 میلیون ریال دانست که در این راستا نیز 5 نفر دستگیر شدند.

وی با اشاره به کشف یک هزار و 846 قطعه باتری خودرو ساخت کشور کره اشاره کرد وافزود : ارزش محموله سه میلیارد و 692 میلیون ریال بوده است که در این راستا دو نفر دستگیر شدند .

نجفی تصریح کرد: در این راستا 246 عدد گوشی لمسی ال جی کشف و ضبط شده است که در این زمینه یک نفر دستگیر و ارزش این محموله یک میلیارد ریال بوده است .

فرمانده انتظامی خرم آباد یاد آور شد: درمجموع ارزش چهار محموله توقیف‌ شده، 10 میلیارد و 214 میلیون ریال و 11 نفر دستگیر شده که محموله‌ها تحویل مراجع ذی‎صلاح شده است.

نجفی با اشاره به جرائم سرقت در خرم‌آباد طی 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال‎گذشته، اظهار کرد: در این راستا 10 درصد کاهش داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: مجموع سرقت‌ها در شهرستان خرم‌آباد 10 درصد کاهش‌ یافته است که طی 9 ماهه امسال سرقت منزل 24 درصد، سرقت مغازه 13 درصد، سرقت خودرو 14 درصد، لوازم خودرو 17 درصد، محموله‌های جاده‌ای در محورهای مواصلاتی 45 درصد، کیف‌قاپی چهار درصد، احشام سه درصد و در سایر موارد 14 درصد کاهش‌ داشته‌ایم و یک‎هزار و 41 سارق نیز دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده است.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد اضافه کرد: در بحث کشفیات وزنی موادمخدر، پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال‎گذشته افزایش‌ داشته‌ایم و سه هزار و 600 نفر از معتادانی که در سطح محلات اقدام به سرقت می‌کردند، دستگیرشده است.

نجفی خاطرنشان کرد: 222 نفر از خورده فروشان موادمخدر در سطح شهرستان دستگیر و 4 توزیع‌کننده عمده مواد مخدر نیز دستگیر شد.

وی بیان کرد: یک‎هزار و 212 خودرو و دوهزار و 22 دستگاه موتور سیلکت بنا به دلایل مختلفی در شهرستان خرم‌آباد توقیف‌ شده است.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد با بیان اینکه طی 9 ماهه امسال 30 باند سارق در خرم‌آباد متلاشی‌شده است، افزود: یک‎هزار و 100 فقره کشفیات و 20 مال‌خر کشفیات طی 9 ماهه امسال کشف و ضبط شد که ارزش اموال مسروقه 24 میلیارد و 169 میلیون ریال برآورد شده است.

نجفی خاطرنشان کرد: طرح دستگیری مجرمانی که در دستگاه‌های قضایی محکومیت‌شان قطعی شده و به مرحله اجرای احکام رسیده بود، به‌طوری‌که سال‎ها تحت تعقیب بودند در دست اجرا است و این طرح از اوایل مهرماه در سطح شهرستان آغازشده است.

وی اظهار کرد: تاکنون دو هزار و 522 نفر شناسایی‌شده و یک‎هزار و 68 نفر طی سه‌ماهه اخیر دستگیرشده است که از مجموع دستگیری‌ها 361 نفر سارق سابقه‎‌دار بود.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد با بیان اینکه بعضی از سارقان بیش از 10 سال حبس داشتند که با پرونده‌های قبلی دستگیر شدند، اضافه کرد: 41 نفر از افراد دستگیرشده فروشنده و توزیع‌کننده موادمخدر بودند.

نجفی بیان کرد: در راستای این طرح روزی 10 نفر در شهرستان خرم‌آباد دستگیر می‌شود، برخی از این افراد به مأموران آگاهی پیشنهاد 50 میلیون رشوه داده بودند که مأموران وظیفه‌شناسی خود را انجام و مورد تشویق قرار گرفتند.

وی افزود: در مدت یاد شده 173 هزار و 87 تماس مردمی با سامانه 110 انجام‌شده است که چهار درصد نسبت به مدت مشابه سال‎گذشته افزایش داشته که از این میزان تماس‌ها بیش از 80 هزار و 500 تا منجر به عملیات توسط پلیس شده است.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد با اشاره به جمع‌آوری دکه‌های غیرمجاز که اقدام به خورده فروشی مواد مخدر می‌کنند، گفت: در سطح منطقه ماسور طی چند روز اخیر 15 دکه جمع‌آوری‌شد و در سایر مناطق شهرستان نیز این برخورد صورت گرفته به‌طوری‌که در یک هفته اخیر 24 دکه در سطح شهرستان توسط پلیس جمع‌آوری‌شده است.

برنج حبس سرقت کشف و ضبط سرقت خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر