کد خبر: 337966 A

استاندار لرستان خبر داد:

ایلنا: استاندار لرستان گفت: با افتتاح کارخانه لاستیک‎سازی خرم‎آباد، 1200 فرصت شغلی ایجاد می‎شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، هوشنگ بازوند امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت احداث کارخانه لاستیک‎سازی خرم‎آباد با سرمایه‌گذاران داخلی،با بیان اینکه کارخانه لاستیک سازی نخستین طرح صنعتی بزرگ دولت تدبیر و امید در این استان است،افزود: عملیات اجرایی پروژه لاستیک‎سازی خرم‎آباد در سال 95 در دستور کار قرار می‎گیرد که نیاز است که در 2 ماه باقی از سال مطالعه آن انجام شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه یکی از کاخانجات لاستیک‎سازی که احداث آن نهایی شده، لاستیک‎سازی خرم‎آباد است، تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی نباید نگران تسهیلات صندوق توسعه ملی به این پروژه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور سرمایه‌گذار در کارخانه لاستیک‌سازی لرستان یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در موفقیت این طرح خواهد بود.

بازوند ضمن تأکید بر اینکه موقعیت زمین منطقه ویژه اقتصادی برای احداث این کارخانه مناسب است، اظهار داشت: قرار است این کارخانه توسط تیمی از مهندسان چینی احداث شود و این جای خرسندی است چراکه چینی‎ها بزرگترین کارخانجات لاستیک‎سازی دنیا را طراحی کرده‎اند.

 وی با اشاره به تامین آب مورد نیاز این کارخانه اظهار کرد: پنج لیتر آب در ثانیه توسط آب منطقه‌ای استان تامین می‌شود و در مکان قبل از تصفیه‌خانه این میزان آب به کارخانه لاستیک‌سازی لرستان تحویل می‌شود.

وی عنوان کرد: در این راستا میزان اعتبار شرکت آب منطقه‌ای استان در راستای طراحی در سال‌جاری و اجرای تحویل شبکه آب این کارخانه در سال 95 افزایش خواهد یافت .

استاندار لرستان تصریح کرد: کارخانه لاستیک‎سازی خرم‎آباد اولین پروژه از لحاظ صنعتی بوده که دولت در لرستان ایجاد کرده و مردم استان توقع دارند که این پروژه با شتاب بیشتری به انجام برسد.

بازوند همچنین با تأکید بر اینکه قرار است وزیر صنعت، معدن و تجارت جلسه‎ای را برای نهایی کردن پروژه‎های عمرانی تشکیل دهد که قطعاً یکی از این آنها، لاستیک‎سازی خرم‎آباد است، یادآور شد: در جذب اعتبارات خصوصی باید به سرمایه‎گذار کمک کنیم تا قیمت کالای تولیدی پایین باشد و در بازار بتواند رقابت کند.

وی با بیان اینکه با احداث کارخانه لاستیک‎سازی به طور مستقیم 1200 نفر اشتغال ایجاد می‎شود، افزود: 209 میلیون یورو و 700 میلیارد تومان برای احداث این کارخانه برآورد شده که البته ممکن است با طرح توسعه به یک‎هزار میلیارد تومان برسد.

دولت وزیر صنعت معدن و تجارت تسهیلات صندوق توسعه منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر