کد خبر: 358955 A

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خبرداد

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، از بررسی سوابق پرونده 20 هزار معلم جهت معرفی 450 معلم نمونه این استان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایلنا در خرم آبا؛د گودرز کریمی‌فر افزود: در مراحل مختلف بیش از 20 هزار پرونده در کمیته‌های آموزشگاه، منطقه، شهرستان و استان بررسی خواهد شد تا در نهایت 450 معلم در دوره‌های مختلف تحصیلی انتخاب شوند.

وی اظهار کرد: تجلیل از 450 معلم نمونه مناطق و شهرستان‌های لرستان در هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم انجام خواهد شد.

کریمی‌فر تاکید کرد :تلاش شده تا شیوه‌نامه انتخاب معلمان نمونه با توجه به مولفه‌های علمی ،پژوهشی و فرهنگی تدوین شود و مواردی نظیر نظم و انضباط کاری، تعهد، پشتکار، جدیت، مخاطب‌شناسی، توانایی ایجاد انگیزه در فراگیران، نوآوری، خلاقیت و ابتکار، مدیریت مطلوب درکلاس و محیط آموزشی، مهارت در زمینه رشته تحصیلی و به کارگیری تکنولوژی در آموزش مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: فرایند انتخاب معلمان نمونه به دنبال ایجاد بستر لازم برای رقابت سالم و سازنده علمی و پژوهشی بین فرهنگیان و ایجاد شوق و انگیزه در آنان است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان تصریح کرد: ارتقای صلاحیت‌های علمی و توسعه دانایی ضرورتی انکار ناپذیر است که تحقق آن در آشنایی معلمان با آخرین یافته‌های علمی و شیوه‌ها و فنون تدریس تاثیر خواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: معلمان در هشت گروه آموزگار، معاون، مدیر، دبیر، دبیر تربیت بدنی، مشاور، مراقبان سلامت و مربی پرورشی ارزیابی خواهند شد و تمام معلمان به شرط داشتن سه سال سابقه فعالیت در گروه مورد ارزیابی می‌توانند در انتخاب معلمان نمونه شرکت کنند.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر