کد خبر: 362188 A

رئیس ستاد انتخابات کشور مطرح کرد:

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: دور دوم انتخابات نیز به هیچ‌وجه اجازه ندهید اموال دولتی و بیت‌المال به نفع یا علیه کاندیدایی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، محمدحسین مقیمی عصر شنبه در شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: دور دوم ۱۳۶ نفر برای ۶۸ کرسی مجلس شورای اسلامی در ۵۵ حوزه رقابت خواهند کرد که البته ۱۳۸ نفر بودند که در حوزه ماکو یک نفر همان دور اول راه پیدا کرد و انتخابات دور اول پایان یافت.

قائم‌مقام وزیر کشور در امور سیاسی افزود: دور اول انتخابات دو انتخابات در ۲۰۷ حوزه برگزار شد که همه مورد تایید قرار گرفت و کمترین شکایات را در این مرحله از انتخابات داشتیم.

وی با بیان اینکه ۲۲۱ نفر دور اول به مجلس راه یافتند، عنوان کرد: ایجاد هیئت 8 نفره از معتمدان برای هر دو انتخابات علی‌رغم اعتراضات در برخی شهرستان‌ها انجام شد و کار بسیار بزرگی بود چراکه دو هیات 8نفره جداگانه بسیار سخت بوده و می‌توانست برای کشور مشکلاتی ایجاد کند.

رئیس ستاد انتخابات با بیان اینکه همه داوطلبان توانستند حرف خود را بزنند و تبلیغات انتخاباتی خود را انجام دهند، ادامه داد: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه است که این انتخابات به آن دست یافتیم و این سرمایه‌اجتماعی را تحت هیچ شرایطی نمی‌توانیم به دست بیاوریم.

مقیمی با اشاره به اینکه تعداد ثبت‌نامی‌ها این دوره از انتخابات ۲ و نیم برابر دوره قبل بوده، تصریح کرد: این حجم ثبت نامی‌ها کار بسیار سنگینی برای هیات‌های نظارت، اجرایی و شورای‌نگهبان ایجاد کرد که آمادگی و علاقه‌مندی مردم برای حضور در فضای سیاسی کشور را نشان می‌داد.

وی با بیان اینکه هیچ جای کشور هیچ گزارشی دال بر امنیتی‌شدن انتخابات وجود نداشت، افزود: جز 4-5 مورد که سخنرانی‌ها به هم خورده که طبیعی بود، نشاط سیاسی در کل کشور برقرار بود و همه داوطلبان از همه احزاب چه موافق و چه مخالف دولت حرف‌های خود را زدند و هیچ گروهی نمی‌تواند ادعا کند در تبلیغات انتخاباتی محدودیت داشته است.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: علی‌رغم سنگینی دو انتخابات در تهران برخلاف ادوار گذشته که طی3 تا 5 روز نتایج اعلام می‌شد این دور ظرف  2روز نتایج انتخابات را اعلام کردیم.

مقیمی با بیان اینکه از کتاب آئین‌نامه دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان‌رهبری از همه فرمانداران کشور امتحان گرفته شد، متذکر شد: برخی مرحله اول رد شدند و دور دوم می‌دانستند اگر رد شوند باید جای خود را به کسی بدهند که بتواند انتخابات را برگزار کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مبانی ارزیابی استانداران، فرمانداران و بخشداران توجه آنها به اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: بحث دوم در ارزیابی استانداران، فرمانداران و بخشداران تکریم ارباب رجوع است و امسال آنها تکلیف دارند به آن عمل کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها باید دفتری برای مراجعه مردم راه‌اندازی شود، ادامه داد: این دفاتر باید محل رجوع مردم باشند که اگر در شهرستان یا استانی دستگاهی به خصوص در اقتصاد مقاومتی کم کاری کند ما از طریق این دفاتر پیگیر شویم و از این طریق به دفاتر وزارتخانه مربوطه اطلاع دهیم.

انتخابات قانون وزیر کشور ستاد انتخابات کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر