کد خبر: 368976 A

در آستانه 20 اردیبهشت؛

روز نکوداشت خرم آباد در مرکز لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، روز نکوداشت خرم آباد پیش از ظهر امروز یکشنبه در محل سالن همایش‌های بانک صادرات لرستان با حضور استاندار لرستان، شهردار خرم آباد، فرماندار خرم آباد، اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد و ... برگزار شد.

در این مراسم یحیی عیدی بیرانوند اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با استاندار و موافقت شورای شهر ۲۰ اردیبهشت به عنوان روز نکوداشت خرم آباد نام‌گذاری شد.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: استان لرستان پایتخت پل‌های تاریخی ثبت شده ایران و جهان، پایتخت آبشارها و چشمه‌ها و پایتخت موسیقی کشور محسوب می‌شود اما این ظرفیت‌ها مورد غفلت قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده با استاندار و موافقت شورای شهر 20 اردیبهشت به عنوان روز نکوداشت خرم آباد نام‌گذاری شده است، افزود: در این روز خوشبختانه هر ساله از کسانی که به شهر خرم‌آباد خدمت کرده‌اند تجلیل می‌شود.

شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده است که هفته نکوداشت شهر خرم‌آباد را نیز در سال‌های آینده برگزار کنیم گفت: استان لرستان و به ویژه شهر خرم‌آباد دارای ظرفیت‌های منحصر به فردی است و مسلما اگر از این ظرفیت‌ها استفاده شود وضعیت استان و این شهر دگرگون می‌شود.

عیدی بیرانوند با بیان اینکه درآمد سرمایه‌گذاری در بخش مسکن در شهر خرم‌آباد معادل یک سال بودجه عمرانی شهرداری بوده است، تصریح کرد: تاکنون 110 هکتار فضای سبز در شهر خرم‌آباد ایجاد شده است اما در حال حاضر 110 هکتار فضای سبز جدید در دست ساخت است.

وی به احداث چهار روگذر و زیر گذر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در شهر خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: مشارکت سرمایه‌گذاران در توسعه شهر خرم آباد اثرات مطلوبی به همراه داشته است که از جمله آنها می‌توان به ساخت شهرک صنوف خرم آباد اشاره کرد. 

این برنامه مناسبت انتخاب شهر خرم آباد به عنوان یکی از هفت شهر گردشگری کشور برگزار شد و در قالب آن از فعالان و دستگاه‌های متولی حوزه گردشگری استان که موجب معرفی خرم‌آباد به عنوان یکی از این هفت شهر گردشگری نقش داشته اند تجلیل شد.

در این مراسم از استاندار لرستان، فرماندار خرم آباد، شهردار خرم آباد، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، نیروی انتظامی لرستان، دادستان خرم آباد و شورای شهر خرم آباد تقدیر به عمل آمد.

بنا بر این گزارش همچنین در مراسم روز نکوداشت خرم آباد خیران حوزه گردشگری لرستان نیز تقدیر به عمل آمد.

اعضای شورای اسلامی شهر پایتخت درآمد صنایع دستی و گردشگری فرماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر