کد خبر: 369051 A

تیرماه جاری برگزار می‌شود؛

همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی توسط دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان لرستان و موسسه عدالت گستر بارکه افلاک تیر ماه به میزبانی خرم آباد برگزار می شود.

دکتر مهدی خاقانی اصفهانی، استادیار پژوهشی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و استاد مدعو حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه آزاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، با بیان این که همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی توسط دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان لرستان و موسسه عدالت گستر بارکه افلاک تیر ماه 1395 در شهر خرم آباد برگزار خواهد شد، اظهار کرد: یکی از ویژگی های این همایش چاپ مقالات برتر در مجلات علمی معتبر داخلی است.

دکتر خاقانی، دبیر کمیته داوران اولین همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی یادآور شد: این کنفرانس با همکاری برخی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برگزار می‌شود و محورهای آن، موضوعات مورد اولویت و موضوع دغدغه، سیاست‌های علمی کشور و راهبرد کلان جمهوری اسلامی در حوزه تحول‌بخشی و بومی‌سازی علوم انسانی است. سرمایه اجتماعی، تحول راهبردهای امنیت اجتماعی، پلیس جامعه‌محور و دانش‌بنیان، اقتضائات حقوقیِ سبک زندگی ایرانی- اسلامی، از مهمترین این اولویت‌های علمی و هم البته از محورهای این همایش ملی است.

دکتر خاقانی که تاکنون شرکت در چندین کنگره بین المللی خارجی را تجربه کرده خاطرنشان کرد: این همایش با همت و یاری اساتید دانشگاه، مراکز تحقیقاتی، پژوهشگران و صاحب نظران کشور برگزار می‌‎شود و از حیث موضوع، در نوع خود کم‎نظیر است.

وی از تمامی اعضای کمیته علمی، داوران، حامیان و دست‎اندرکاران که در پربار‌تر نمودن مقالات این همایش و بالطبع محتوای این مجموعه، نقش مهمی را ایفا می‌‎کنند، تشکر و قدردانی کرد.

مسئول کمیته علمی همایش، با بیان این که مراکز علمی و پژوهشی مختلف کشور، حامیان علمی همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی هستند، اضافه کرد: تاکنون 251 پژوهشگر و استاد دانشگاه در اولین همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی شرکت کرده‌اند و 189 مقاله اعلام وصول شده است که 142 مقاله توسط کمیته داوارن پذیرش شده است.

شایان ذکر است مهلت ارسال مقالات، پایان خرداد ‎ماه است و همایش در تیر ماه 1395 برگزار می‌شود.

برپایی همایش ملی آینده پژوهی، علوم انسانی و امنیت اجتماعی در لرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر