کد خبر: 371393 A

هوشنگ بازوند:

ایلنا: استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ایجاد رونق اقتصادی باید توام با سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد، تصریح کرد: استان لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان به عنوان استان‌های الگوی بحث اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده‌اند لذا از این فرصت ایجاد شده برای رفع مشکلات اقتصادی استان باید بخوبی استفاده کنیم.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایلنا در خرم آباد، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اکنون همگی به این اجماع رسیده‌اند که مشکل اصلی کشور مشکل اقتصادی است، افزود: این اجماع با محوریت مقام معظم رهبری در کشور صورت گرفته که برای دولت یک فرصت بوده تا بتواند با تحقق اقتصاد مقاومتی رونق اقتصادی را در کشور ایجاد کند.

وی اظهار داشت: با توجه به فرصت پیش آمده برای لرستان تمام دستگاه‌های اجرایی می‌توانند موانع سر راه خود از جمله موانع تسهیلاتی، اداری، مالیاتی، بیمه‌ای و... را برداشته و شرایطی ایجاد کنند که منجر به رونق اقتصادی شود زیرا به اندازه کافی در موضوع مباحث اقتصادی در استان فرصت سوزی شده است.

وی اظهار داشت: موضوع اجرای اقتصاد مقاومتی از اواخر سال ۹۲ جزو تاکیدات رهبر انقلاب بوده است و در این مدت انواع چکش‌های کار‌شناسی روی بحث اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و اقتصاددان‌های زیادی در این خصوص اظهار نظر کردند که بعد از سیر کار کار‌شناسی رویکردهای اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری در قالب ۲۴ بند مطرح شد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ایجاد رونق اقتصادی باید توام با سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد، تصریح کرد: استان لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان به عنوان استان‌های الگوی بحث اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده‌اند لذا از این فرصت ایجاد شده برای رفع مشکلات اقتصادی استان باید بخوبی استفاده کنیم.

بازوند افزود: مردمی بودن و خودباوری را از رویکردهای اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: اگر اجماعی که در کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد شده در لرستان نیز صورت گیرد شاهد جهش خوبی در اقتصاد استان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید رونق اقتصادی ایجاد شود، ادامه داد: با وجود یک لشگر بیکار نمی‌توان توقع داشت که آسیب اجتماعی وجود نداشته باشد لذا باید با ایجاد رونق اقتصادی نرخ بیکاری را کاهش داده و آسیب‌های اجتماعی رفع می‌شود.

استاندار لرستان به کاهش تعداد پروازهای مشهد اشاره کرد و گفت: اینکه ما در استان نمی‌توانیم یک چار‌تر کننده هواپیما پیدا کنیم جای تاسف دارد و این به دلیل فقر بخش خصوصی استان است.

بازوند افزود: حدود یکماه پیش از یک هلدینگ تورگردانی در اصفهان خواسته شد به عنوان چار‌تر کننده استان باشند که اعلام کردند نمی‌توانند این کار را انجام دهند لذا مجبور شدم یک چار‌تر کننده از مشهد بیاورم که این خود یک ضعف بزرگ است.

وی با بیان اینکه بسیاری از هزینه‌های اجتماعی در استان‌های دیگر توسط بخش خصوصی پرداخت می‌شود، اضافه کرد: فولاد مبارکه اصفهان به عنوان یک بخش خصوصی سالانه حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه اجتماعی شهر اصفهان را پرداخت می‌کند لذا باید خلاء موجود را با دعوت از بخش خصوصی در لرستان پر کرد.

اقتصاد مقاومتی بیکاری دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر