کد خبر: 374109 A

رئیس صنعت و تجارت لرستان:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان از احیاء ۱۸ طرح بزرگ صنعتی در استان لرستان طی امسال و سال ۹۶ با ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد محمدرضا صفی خانی امروز در اولین جلسه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: یکی از راه‌های برون‌رفت کشور از رکود، اقتصاد مقاومتی و پربار کردن آن است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: سه محور اصلی در برنامه امسال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لحاظ شده که یکی از مهم‌ترین اقدامات، احیاء و راه‌اندازی 198 واحد صنعتی است.

وی بابیان اینکه استان لرستان یکی از استان‌های پایلوت درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی شناخته شد افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت در اقتصاد استان جایگاه ویژه‌ای دارد که امیدواریم حرکت جدیدی در استان ایجاد و از رکود در حوزه صنعت خارج شویم.

وی بیان کرد: باید برای این واحدها 404 میلیارد تومان تسهیلات تعریف کنیم  تا این واحدها وارد عرصه تولید شوند؛ واحدهایی که انتخاب می‌شوند باید واحدهایی باشند که قدرت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگری که در استان انجام می‌شود پیشرفت زیرساخت‌های صنعتی است که در قالب چندین پروژه کوچک و بزرگ تعریف‌شده که طی امسال و سال آینده به نتیجه برسد.

صفی خانی تصریح کرد: 18 طرح بزرگ صنعتی ازجمله لاستیک‌سازی خرم‌آباد و صنایع غذایی گهر دورود در استان طی امسال و سال 96 با چهار هزار میلیارد سرمایه‌گذاری شکوفا می‌شود که هم در بالا بردن ثروت و جایگاه اقتصادی استان و هم در ایجاد اشتغال نقش به سزایی دارد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: کمیته پشتیبانی فنی برای انتخاب تولیدکنندگانی که به حقوق مصرف‌کنندگان احترام می‌گذارند در استان تشکیل‌شده است.

ایجاد اشتغال تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه گذاری صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر