کد خبر: 379064 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر اهتمام ویژه این اداره‌کل به اقتصاد فرهنگ و هنر تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان عصر امروز در جلسه برنامه‌ریزی هفته فرهنگی لرستان در تهران که با حضور استاندار در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد توجه به اقتصاد هنر و اقتصاد فرهنگ است.

وی عنوان کرد: امروز توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از ضروریات است، زیرا بر اساس آمارهای میدانی در برخی از کشورها درآمد اقتصاد هنر از درآمد خودروسازی بالاتر بوده است.

حنان افزود: در کشور ما این زمینه فراهم است و در استان لرستان نیز این ظرفیت وجود دارد که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: این استان با دارا بودن هنرمندان توانمند در بخش‌های مختلف زمینه تحقق اقتصاد در هنر و فرهنگ را دارد.

وی هفته فرهنگی لرستان در تهران را یک فرصت برای معرفی ظرفیت‌های استان عنوان کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این هفته فرهنگی معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، اقتصادی و ...لرستان به مردم است، بدین منظور با شهرداری تهران رایزنی‌های صورت گرفته که مردادماه این هفته در پارک گفتگو تهران به مدت چهار روز برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان  گفت: اداره یا سازمان خاصی متولی برگزاری برنامه های هفته فرهنگی نیست بلکه همه ادارات و سازمان ها باید از تمام ظرفیت های خود استفاده کرده تا بتوانیم یک هفته با عظمت را در تهران برگزار کنیم.

اقتصاد درآمد فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر