کد خبر: 381548 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مسئولان دانشگاه ها باید زمینه و بستر فضای باز سیاسی را در دانشگاه فراهم کنند تا کار سیاسی و فرهنگی در فضایی باز و به دور از تنش در دانشگاه‌ها رونق یابد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایلنا در خرم آباد، سید سعید شاهرخی در جلسه کمیسیون دانشجویی افزود: در این راستا کرسی‌های آزاد اندیشی و سمن‌های دانشجویی می‌توانند نقش‌آفرینی خوبی در مسائل  اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی داشته باشند و مسئولان باید دانشجویان را در این زمینه ترغیب و تشویق کنند.

وی با بیان اینکه نقش دانشگاه و دانشجویان در تاریخ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منحصر به فرد ، برجسته و تاثیرگذار است، بیان کرد : در دانشگاه ها باید فرصت برابر برای همه گروه‌ها و سلیقه ها ایجاد شود و سلیقه ها مختلف در فضای دوستانه و به دور از حواشی با رویکرد گفتمان محور دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کنند.

شاهرخی اظهار کرد: فعالیت همه گروه‌ها و طیف های سیاسی دانشجویی باید در چارچوب قانون و تمکین به قانون باشد. دانشجویان در طول تاریخ ایران نقش مثبت و اثرگذاری در جهت منافع کشور دارند و این برآیند همواره رو به رشد بوده است.

وی با تقدیر از اقدامات خوب بسیج دانشجویی استان در برگزاری کنگره شهدا در سال گذشته اظهار کرد: تقویت فرهنگ جهاد ،ایثار و شهادت از ضروریات جامعه دانشگاهی امروز است.

وی با اشاره به اینکه این روند بیانگر عظمت و اهمیت جایگاه دانشجو در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی ، مذهبی و فرهنگی است، اظهار داشت: در این راستا همه مسئولان و متولیان امر باید همت مضاعف داشته باشند و این فضای روبه رشد و تعالی را تقویت و حمایت کنند.

شاهرخی ادامه داد: به همین منظور مسئولان دانشگاه‌ها باید برنامه ریزی دقیق و مدونی در جهت ایجاد شور و نشاط سیاسی در دانشگاه ها در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه کرد: اگر روحیه خمودگی و بی تفاوتی در دانشگاه‌ها گسترش یابد و شرایط تضارب افکار مهیا شود ، دانشجو نمی‌تواند نقش اثرگذاری خود را در فضای سیاسی ایفا کند.

ایران جامعه جمهوری اسلامی ایران رشد برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر