کد خبر: 386467 A

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان مطرح کرد:

ایلنا: رئیس پلیس آگاهی استان لرستان: پلیس آگاهی استان در زمینه کشف یکی از موفق‌ترین پلیس‌های آگاهی در سطح کشور است و در سه ماه اول امسال ۸۸ درصد سرقت‌های استان کشف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، سرهنگ عباس نظری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام گزارشی از عملکرد سه ماه امسال پلیس آگاهی لرستان را یکی از موفق‌ترین پلیس‌های آگاهی کشور خواند و افزود: طی هفته گذشته بعد از چند هفته کار اطلاعاتی به‌ صورت شبانه‌روزی مأموران پلیس آگاهی استان لرستان چندین باند سارق منزل و مغازه در استان لرستان متلاشی شد.

کشف محموله قاچاق

سرهنگ نظری از کشف محموله قاچاق ۵ میلیارد ریالی در استان لرستان خبر داد و اظهار داشت: محموله ۵ میلیارد ریالی قاچاق جک‌های هیدرولیک در استان لرستان توقیف شد.

وی با بیان اینکه محموله قاچاق به لحاظ وزنی ۱۰ تن و از آبادان به مقصد تهران بارگیری شده بود افزود: ابتدا در گمرک ۱۹ تن جک مجاز بارگیری و پس از خروج از گمرک تعداد بار قاچاق اضافه می‌شود که با اقدامات به‌موقع پلیس محموله قاچاق کشف و دو نفر در این رابطه دستگیر شد.

وی از کشف یک محموله بزرگ خبر داد و بیان کرد: محموله حامل ۹۰۰ جفت کفش به ارزش ریالی ۲۰ میلیون تومان بود کشف و طی دو هفته بعد باند چهار نفره سارق و یک نفر مالخر نیز در این زمینه دستگیر شد.

انهدام باند سارقان و کیف قاپان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان عنوان کرد: ۳۱ اردیبهشت‌ماه امسال در محور خرم‌آباد- کوهدشت باند چهار نفره سرقت به عنف متلاشی شد.

نظری با بیان اینکه دو باند جداگانه کیف‌قاپ در استان لرستان دستگیر شد تصریح کرد: طی عملیات‌های جداگانه‌ای دو باند دو نفره و سه نفره کیف‌قاپی دستگیری شد که باند دو نفره به ۱۰ فقره سرقت و باند سه نفره به ۱۳ فقره سرقت اعتراف کردند.

وی با عنوان اینکه باند سه نفره سرقت دوربین مداربسته منازل و مغازه دستگیر شد بیان کرد: شیوه سرقت این باند به شکلی بود که سارقان ابتدا سروصورت خود را پوشانده و اقدام به سرقت دوربین می‌کردند و پس از آن منزل را مورد سرقت قرار می‌دادند.

وی گفت: طی تحقیقات انجام‌شده سارقان به ۵۷ فقره سرقت دوربین و ۱۵ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان اظهار داشت: گزارشی مبنی بر اینکه یک دستگاه پراید و یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به شکستن شیشه خودرو‌ها و سرقت محتویات داخل خودرو می‌کنند اعلام و با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طی کار اطلاعاتی که ۲۰ روز تا یک ماه به طول انجامید، باند چهار نفره متلاشی و به ۷۲ فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کردند.

دستگیری عاملین قتل‌های اخیر

رئیس پلیس آگاهی لرستان با بیان اینکه عاملین سه قتل اخیر نیز دستگیر شدند، افزود: بسیاری از قتل‌ها بدون انگیزه قوی صورت می‌گیرد

نظری با اشاره به اینکه هرچه قتل در خرم آباد رخ داده کشف شده‌اند، عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان درگیری‌ها بر سر چرای دام و زمین‌های کشاورزی زیاد شده و گاهی منجر به قتل می‌شوند به طوریکه اخیرا یک قتل در منطقه کمالوند اتفاق افتاد که به خاطر درگیری‌های جزئی رخ داده بود لذا بسیاری از مواقع قتل‌ها بدون انگیزه قوی و به خاطر درگیری‌های جزئی رخ می‌دهند.

وی گفت: یکی از قاتلان پرونده‌ای دیگر نیز توسط پلیس آگاهی شهرستان کوهدشت دستگیر و قاتل دیگر نیز خود را معرفی کرد که در ‌‌نهایت پرونده این قتل نیز مختومه شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان گفت: پلیس آگاهی در بحث جرائم خشن و سرقت به عنف به‌ هیچ‌ عنوان کوتاه نمی‌آید و با تمام توان در این زمینه ورود می‌کند.

نظری خاطرنشان کرد: سامانه‌های تلفنی۱۳۰ پلیس آگاهی در کنار سامانه همگانی ۱۱۰ پلیس آماده دریافت گزارش‌های مردمی در زمینه‌های مختلف برای مقابله با جرم و جنایت است.

رئیس پلیس آگاهی لرستان بیان داشت: در صورت انجام سرقت مالباختگان نباید تا پیش از رسیدن پلیس به محل صحنه جرم را به هیچ وجه تغییر دهند، چرا که بسیاری از کشفیات ما با استفاده از اطلاعات صحنه جرم حاصل می‌شود.

پلیس آگاهی سرقت کفش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر