کد خبر: 392430 A

فرمانده انتظامی بروجرد خبر داد:

ایلنا: فرمانده انتظامی بروجرد از یک کیلو و 480 گرم هرویین توسط دو سوداگر مرگ در شهرستان بروجرد خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سرهنگ علیرضا دلیری گفت: دو سوداگر مرگ در شهرستان بروجرد دستگیر و مقدار یک کیلو و 480 گرم هرویین از آنها کشف شد.

وی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر جابه‌جایی مقادیری مواد مخدر توسط دو سوداگر مرگ با یک دستگاه پژو از پایتخت به استان‌های جنوبی، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار مأموران پاسگاه انتظامی والانجرد قرار گرفت.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: مأموران در محور مواصلاتی با اجرای تور ایست  بازرسی خودروی مذکور به راننده دستور ایست داده که  پس از تعقیب و گریز در نهایت آن را توقیف کردند.

وی بیان کرد: با دستگیری دو سوداگر مرگ، در بازرسی از خودرو مذکور  مقدار  یک کیلو و  480 گرم هرویین که به‌ صورت ماهرانه‌ای جاسازی‌شده بود، کشف شد و متهمان به همراه مواد  مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف برنج قاچاق در لرستان

سرهنگ عباس نظری رئیس پلیس آگاهی لرستان اظهار کرد: 15 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 50 میلیون ریال در خرم‌آباد کشف شد.

وی افزود: در راستای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا ، مأموران پلیس آگاهی استان موفق شدند، یک دستگاه کامیون باری حامل برنج را در محور آزادراه «خرم زال» شناسایی و توقیف کنند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان  عنوان کرد: در بازرسی از خودرو مذکور 15 تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی که از استان‌های جنوبی کشور به استان‌های همجوار بارگیری شده بود، کشف شد.

وی بابیان این‌که یک متهم در این خصوص دستگیرشده است گفت: ارزش کالاهای کشف‌شده توسط کارشناسان، یک میلیارد و 50 میلیون ریال برآورد شد.

رفع تصرف 15 هزار و 800 متر اراضی ملی در خرم‌آباد

سرهنگ علی احمدی تبار جانشین فرمانده انتظامی استان ارستان اظهار داشت: دو فقره تصرف اراضی ملی به ارزش 5 میلیارد ریال در خرم‌آباد  کشف شد.

وی افزود: در پی دریافت اخباری مبنی بر این‌که افرادی با تصرف اراضی ملی اطراف شهرستان خرم‌آباد، اقدام به زیر کشت بردن آنها کرده‌اند رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی آگاهی لرستان قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد: پس از انجام تحقیقات و احراز صحت موضوع مأموران به همراه نماینده منابع طبیعی استان در محل‌های اعلامی حضور یافته و مشخص شد اشخاصی با تخریب اشجار و تصرف مقدار  15 هزار و 800 متر از اراضی منطقه اقدام به زیر کشت بردن آنها کرده‌اند.

وی بیان کرد: با دستگیری دو نفر متخلف در بازجویی به‌عمل‌آمده به جرم ارتکابی خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کردند.

احمدی تبار با اشاره به این‌که  متهمان در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند تصریح کرد:حکم خلع ید و رفع تصرف اراضی مذکور توسط مقام قضائی صادر و اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه با  اینکه اراضی ملی متعلق به بیت‌المال و سرمایه مملکت است به شهروندان توصیه می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تصرف و مالکیت غیرقانونی سریعاً موضوع را از طریق 110 با پلیس در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی و دست سودجویان از اموال بیت‌المال کوتاه شود.

مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر