کد خبر: 400194 A

فرمانده سپاه بروجرد:

ایلنا: فرمانده سپاه بروجرد از احیا قلعه تاریخی آق بلاغ بروجرد با رویکرد فرهنگی تفریحی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد ،سرهنگ محمد پاپی‌نژاد ظهر امروز در جلسه ساماندهی دو سایت گردشگری سپاه استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: تپه آق‌بلاغ یک تپه تاریخی است که دو هزار سال قدمت دارد.

وی با بیان اینکه قلعه روی تپه مربوط به دوران قاجار و ملک خصوصی یک شخص بوده که آن را ساخته است افزود: با کوچ مردم روستا قلعه در حال تخریب بود که جلوی تخریب قلعه گرفته شد.

فرمانده سپاه بروجرد بابیان اینکه این روستا خالی از سکنه است عنوان کرد: این منطقه بسیار خوش آب‌وهوا است که با احیای قلعه برخی از مردم روستا نیز به این منطقه بازخواهند گشت، سپاه به‌اندازه کافی پادگان نظامی دارد و بناست این محل به یک مجتمع فرهنگی، ورزشی و گردشگری تبدیل شود.

پاپی‌نژاد به دیگر فضای تفریحی فرهنگی سپاه در داخل شهر بروجرد اشاره کرد و گفت: این فضا نیز دارای امکانات فراوان مانند استخر، چمن، کتابخانه و سایر امکانات است که در ایام پیش از کنکور روزانه بین 50 تا 60 دانش‌آموز برای مطالعه به کتابخانه مجموعه مراجعه می‌کردند.

وی با بیان اینکه مالک قلعه آق‌بلاغ آن را به همراه زمین‌های اطراف به سپاه اهدا کرده است تصریح کرد: این اثر ثبت ملی شده و با نظر کارشناسان در حال مسطح کردن کف آن هستیم.

فرمانده سپاه بروجرد با اشاره به اینکه کارشناسان متعددی برای کشت گیاهان دارویی و کشت مثمر دیم به مجموعه آق‌بلاغ برده‌ایم خاطرنشان کرد: با کارشناسان هوا و فضای سپاه نیز برای بازی‌های هوایی در این منطقه صحبت کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: این مکان یک منطقه بسیار خوب بین‌راهی برای اسکان راهیان نور و مسافران است.

راهیان نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر