کد خبر: 405631 A

استاندار لرستان خبرداد:

ایلنا: استاندار لرستان از بهره‌برداری 968 طرح با اعتبار 10 هزار و 300 ملیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، افزود: با اجرای این طرح‌ها برای چهار هزار و 12 نفر شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه دو هزار و 500 کیلومتر رودخانه و آبراه دراین استان وجود دارد که این ظرفیت عظیم می‌تواند قزل آلای ایران را تامین کند، اظهار کرد: تاکنون برای استفاده از این ظرفیت سدهای ایوشان، مروک و حوضیان به بهره‌برداری رسیده و سد مخملکوه و زیبامحمد تیز در حال اجرا هستند.

استاندار لرستان گفت: 44 درصد از آب سد کرخه سهم استان لرستان است که درصورت اختصاص این میزان آب می‌توانیم 25 هزار شغل ایجاد کنیم.

وی گفت: در حوزه کشاورزی زمین آبی کمتر از میانگین کشوری داریم ولی لرستان دارای خاک مرطوبی است لذا می‌توان استان را به سمت کشاورزی صنعتی سوق داد.

استاندار لرستان افزود: در بخش صادرات غیرنفتی در پایان سال 94 نسبت به سال 92 حدود 103 درصد رشد صادرات غیرنفتی داشتیم.

وی افزود: در حوزه آبرسانی به روستاها 184 روستا بالای 20 خانوار بدون آب بودند که طول فعالیت دولت تدبیر و امید به 48 روستا رسیده است.

وی بیان کرد: استان لرستان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوان، مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران بوده که در این زمینه باید تلاش زیادی شود.

به گفته وی لرستان یکی از استان‌هایی است که شاخص بیکاری و اقتصادی مناسبی نداشته لذا مجبور به پاسخ دادن به این مساله هستیم و با آسیب شناسی و تهیه اسناد سعی در رفع آن داریم.

بازوند ادامه داد: لازمه تولید ثروت در استان، جذب سرمایه‌گذار بوده که باید زیرساخت‌های آن فراهم شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه با ورود سرمایه‌گذاران تولید، پول، خودباوری، فرهنگ کار و اشتغال فراهم می‌شود، گفت: باید تلاش شود سرمایه‌گذاران برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تعطیل در این استان ورود پیدا کنند.

بازوند با اشاره به روند رو به رشد آزادراه‌ها در استان با وجود کاهش قیمت نفت در کشور گفت: دولت با کاهش قیمت نفت مواجه بوده اما با کمک قرارگاه خاتم این پروژه‌ها فعال هستند.

وی همچنین با اشاره به کاهش تلفات 12درصدی در جاده‌های لرستان گفت: برای کاهش تصادفات در محورهای ارتباطی استان تلاش می‌شود تمامی جاده‌های استان تا پایان سال 96 چهارخطه یا اتوبان شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه نبود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و کارخانه‌های بزرگ یکی از مشکلات اساسی اقتصادی این استان است، گفت: کارخانه لاستیک در لرستان با 10هزار میلیارد سرمایه‌گذاری که 80 درصد آن سرمایه‌گذار و 20 درصد دیگر را دولت پرداخت کرده می‌تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد.

وی گفت: اکنون پروژه برج‌های 2قلو در این مکان با 180نفر اشتغالزایی و چهارهزار میلیارد و 30میلیون ریال سرمایه‌گذاری فعال است.

وی با اشاره به تلاش برای مقصد کردن گردشگری لرستان و سرمایه‌گذاری سه میلیارد ریال در این زمینه گفت: برای این امر باید بخش خصوصی فعال شده و تنها دولت نمی‌تواند کمک کند.

وی با اعلام رضایت‌مندی 85 درصد مردم از طرح تحول سلامت گفت: با توجه به مشکلات فراوان در حوزه شهری و مناسب نبودن شرایط اقتصادی مردم، شهروندان دچار زندگی ' کمی' شده‌اند که این امر هزینه‌های زندگی را افزایش می‌دهد.

استاندار لرستان با اشاره به پایلوت شدن لرستان بین 14استان کمتر توسعه یافته گفت: پرچمدار اقتصاد مقاومتی در کشور مقام معظم رهبری بوده که در استان در طی این برنامه 2ساله باید 90هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده که با کمک‌های همیشگی مردمی این مهم دور از دسترس نیست.

استاندار لرستان گفت: در بروکراسی ساختار اداری موانعی سر راه است که عبور از آن کار بسیار سختی است که در بدنه دولت بیش از100 تفویض اختیار در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اخذ شده است.

وی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با فرمایشات مقام معظم رهبری در برنامه‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی در استان صورت گرفت.

جاده جاذبه های طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر