کد خبر: 414821 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: ۵۰ درصد فعالیت های صورت گرفته در بخش دامداری استان توسط زنان روستایی انجام می‌شود.

لیلا سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خرم آباد، با اشاره به توانمندی و فعالیت‌های زنان استان لرستان در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی افزود: همچنین ۴۰ درصد فعالیت در بخش زراعت و بیش از ۶۰ درصد فعالیت‌ها در بخش محصولات باغی استان از سوی زنان روستایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی زنان لرستانی در دیگر حوزه‌ها نیز اظهار داشت: خوشبختانه‌حدود ۳۰۰ زن کارآفرین در استان لرستان مشغول فعالیت هستند و  ۹۰ درصد هنرمندان صنایع دستی استان لرستان را زنان تشکیل می دهند.
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری لرستان همچنین توانایی بانوان لرستانی را در پست‌های مدیریتی قابل تقدیر خواند و اضافه کرد: تعداد زنان در پست های مدیریتی استان لرستان به ترتیب 5 مدیرکل، ۶ معاون مدیرکل، ۱۱ مشاور فرماندار، یک بخشدار، ۵۰ دهیار و ۹ عضو شورای شهر هستند.

لیلا سلاحورزی همچنین تاکید کرد: تعداد سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه زنان و خانواده استان لرستان ۶۰ مورد است.
 
وی به توانایی بانوان لرستانی در عرصه‌های ورزشی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بیش از ۱۰ هزار ورزشکار زن در استان لرستان وجود دارد و تعداد هیات‌های ورزشی فعال در شهرستان‌های استان ۱۴۳ هیات است.

اجتماعی و فرهنگی خانواده زنان صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر