کد خبر: 518251 A

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد استان لرستان:

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای شعر "رایحه رضوی"گفت: شعر آیینی آینه تمام نمای عشق به اهل بیت(ع) است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از لرستان، شیرزاد بسطامی در مراسم آیین اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای شعر رایحه رضوی در لرستان، با اشاره به اینکه در اندیشه ما ایرانیان، الله همواره توامان با خرد آمده است، افزود: ابزار خرد در بین ما هنر است و در این بستر است که شاعرانی همچون فردوسی، بابا طاهر، مولوی، سعدی، خیام، حافظ و ... بوجود می آیند.

وی افزود: ما در تعامل با اسلام و قرآن تهذیب و خط را زبان خود کرده ایم و در نظام مقدس جمهوری اسلامی و خاصه در دولت تدبیر و امید، هنر رشد چشمگیری داشته و شعر، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و سایر رشته های هنری در بستر آزادی و آزادگی به ریل اصلی و طبیعی خود بازگشته اند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به جایگاه ویژه اهل بیت(ع) در شعر پارسی و فولکلور ایران ابراز داشت: اگر شعری برای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و به خصوص امام رضا (ع) سروده می شود، از سر ارادت و برخواسته از باور ها و اعتقادات دینی شاعرانی است که در این حوزه خلق اثر می کنند.

خبرنگار: حسام شفیعی

شیرزاد بسطامی معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان شعر رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر