کد خبر: 577347 A

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان:

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان از پر و مسلوب المنفعه شدن 45 حلقه چاه غیر مجاز در لرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از لرستان، نادر مختاری بیان داشت : در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب تاکنون با تلاش نیروهای گشت و بازرسی 45 حلقه چاه غیر مجاز در استان شناسایی و با دستور و حمایت قاطع دادستان و همکاری فرماندهی نیروی انتظامی استان  پر و مسلوب المنفعه شد .

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان ادامه داد: اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی با پشتیبانی مقامات قضایی و همکاری نیروی انتظامی استان و تلاش نیروهای گشت و بازرسی نویدی بر مقابله جدی با برداشت های بی رویه از سفره های آب زیر زمینی است.

نادر مختاری افزود: دشت استان در شرایط بحرانی قرار دارد و برداشت‌های بی‌رویه بر اثرات نا مطلوب و شرایط بحرانی سفره های آب زیر زمینی استان افزوده است.

وی تصریح کرد: پر کردن چاه‌های غیر مجاز در این استان یک مطالبه عمومی و خواست مردم و یک ضرورت انکار ناپذیر است

مختاری اضافه کرد: همچنین چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان لرستان گام‌های اساسی و جدی برداشت.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه وضعیت منابع آبی استان رضایت‌بخش نبوده و باید حفاظت جدی از منابع موجود صورت گیرد، گفت: نیاز است تا تمامی مردم نسبت به حفظ منابع آبی موجود احساس تکلیف کنند تا بتوان ماه‌ها و سال‌های آینده را مدیریت کرد.

خبرنگار: حسام شفیعی

مسدود نمودن 45 حلقه چاه غیرمجاز در لرستان معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر