کد خبر: 520635 A

این دریای متلاطم نهنگ و کوسه و شاه ماهی با هم دارد

زنگ آغاز لیگ دسته اول فوتبال باشگاههای ایران از فردا به صدا در می آید و 18 تیم حاضر در این رقابت ها برای معرفی دوتیم به لیگ برتر در یک ماراتن نفس گیر کار خود را آغاز می کنند.

لیگ دسته اول اگر چه حیات خلوت برخی مربیان و داوران و بازیکنان رده خارج است ولی تعداد زیادی از بازیکنان جوان و آینده دار در این مسابقات خود را به فوتبال ایران معرفی می‌کنند. 

متاسفانه آنقدر حاشیه در لیگ دسته اول وجود دارد و به قدری حرف و حدیث پیرامون داوری‌ها و مسابقات و برخی مربیان و بازیکنان اشباع شده به وجود آمده که لیگ یک را همانند میدان نبرد گلادیاتوری اساطی یونان در آورده است. 

باشگاههایی که می‌خواهند تیم خود را برای لیگ بر‌تر ببندند دنبال خوش سابقه‌ترین مربیان! در این حوزه می‌روند. مربیانی که تخصصشان آوردن تیم‌های خاص با بازیکنان خاص به لیگ بر‌تر است و البته انگشت شمارند و این‌ها سعی می‌کنند در‌‌ همان لیگ یک بمانند و به لیگ بر‌تر نمی‌آیند. 

در لیگ یک همه عوامل در اختیارشان است و با تمام زیر و بم کار آشنا هستند، لابی با عوامل بیرونی و درونی مسابقات را بلدند. 

داوران و عوامل اجرایی از ایشان حساب می‌برند و بازی با تیم میزبان و بازیهای رسانه‌ای را بخوبی می‌دانند. 

اما همین مربیان که مثل آب خوردن تیم به لیگ بر‌تر می‌آورند اگر به لیگ بر‌تر بیایند چند هفته بیشتر مه‌مان نخواهند بود و تاج و تختشان بهم می‌ریزد چون با‌‌ همان تفکر لیگ یکی به لیگ بر‌تر نگاه می‌کنند و از این رو چون در لیگ بر‌تر اساتیدی هستند که اجازه خود نمایی به ایشان نمی‌دهند خیلی زود یا دیپورت می‌شوند و یا آن‌ها را دیپورت می‌کنند. ضمنا درآمدی که در لیگ یک دارند در لیگ بر‌تر نصف آنرا هم بدست نمی‌آورند. 

با این وجود و به رغم تمامی اتفاقات و حاشیه‌های موجود، لیگ یک گستردگی فوتبال را به تمام نقاط کشور کشانده و از دل همین لیگ دسته اول بازیکنان جوان و خوش آتیه ایی به فوتبال ایران معرفی می‌شوند. 

اگر یک مقدار نظارت و سخت گیری و اجرای قوانین در لیگ دسته اول زیاد شود شک نکنید که لیگ دسته اول محل کشف شاه ماهی‌های بزرگی خواهد بود مشروط بر آنکه مربیانی با سطح دانش خوب و دارای رفتار و کردار و اخلاق درست و منطقی در این لیگ اجازه جولان داشته باشند و کم کم مربیان سنتی بزن در رو را از صحنه دور کنند. 

در هر حال لیگ دسته اول از امروز با ماراتن ۱۸ تیم حاضر استارت می‌خورد و باید منتظر اتفاقات ریز و درشت و البته خوبی از لیگ یک فوتبال باشیم. 

*سیدرضا فیض آبادی

 

ایران بازی رقابت فوتبال لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر