کد خبر: 104498 A

در ۵ ماهه اول سال‌جاری؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تولید بیش از ۳۱۰ هزار تن شیرخام در ۵ ماهه اول سال‌جاری در دامداری های استان مازندران خبر داد.

ایلنا: حسین نگهدار، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان در خصوص وضعیت تولید شیر استان اظهار داشت: استان مازندران با توجه به شرایط آب و هوایی خاص و منحصر به فرد خود به عنوان قطب دامپروری کشور محسوب می‌شود که علاوه بر تأمین نیازمندی‌های مردم استان به این ماده غذایی با ارزش، بخشی از نیاز سایر استان‌های کشور به فرآورده‌های لبنی را نیز تأمین می‌نماید.

به گزارش ایلنا از ساری، او در ادامه با بیان اینکه شیر برای همه افراد جامعه در سنین مختلف مفید بوده و در استخوان سازی و ترمیم بافت آسیب دیده نقش مهمی دارد، یادآور شد از شیر به عنوان یک ماده غذایی ضد مسمومیت نیز استفاده می‌شود.

نگهدار با اشاره به اینکه در حال حاضر استان مازندران دارای جمعیت دامی بالغ بر ۵/۶ میلیون واحد دامی، گاو اصیل، گاو دو رگ، گاو بومی، گاومیش و گوسفند می‌باشد افزود: در پنج ماهه اول سال جاری بالغ بر ۳۱۰ هزار تن شیر خام در واحدهای دامی استان استحصال شده که علاوه بر تأمین ماده اولیه کارخانجات صنایع لبنی، نقش به‌سزایی در حفظ و اشتغال موجود و تأمین امنیت غذایی کشور ایفا می‌نماید.

استان مازندران استان های کشور اشتغال جامعه جهاد کشاورزی شرایط آب و هوایی شیر فرآورده های لبنی معاون ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر