کد خبر: 106007 A

استاندار مازندران:

رشد ۴۰ الی ۵۰ درصدی محصولات کشاورزی در مازندران عامل تحقق حماسه اقتصادی در استان خواهد بود. / مازندران می تواند با این ظرفیت تمام نیاز مرکبات کشور را تامین کند.

ربیع فلاح، استاندار مازندران، در جمع اعضای مجمع عمومی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان در سازمان جهاد کشاورزی استان در ساری گفت: رشد ۴۰ الی ۵۰ درصدی محصولات کشاورزی در مازندران عامل تحقق حماسه اقتصادی در استان خواهد بود.

به گزارش ایلنا از ساری، وی بر همکاری و یکپارچه شدن مسئولین و نخبگان استان برای توسعه و رشد مازندران تاکید کرد و تصریح نمود: آموزش کشاورزان با مشارکت تشکل‌ها و اتحادیه‌ها می‌تواند در افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی تاثیر گذار باشد.

فلاح خواستار صرف توان و امکانات بخش کشاورزی برای تولید گردید و عنوان داشت: تحقیقات و پروژه‌های پژوهشی در عرصه کشاورزی مازندران باید به جایگاه واقعی خود برسد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه میزان تولید مرکبات استان بیش از ۲هزار تن پیش بینی شده است، تصریح کرد: مازندران می‌تواند با این ظرفیت تمام نیاز مرکبات کشور را تامین کند.

وی خواستار لغو واردات مرکبات به کشور به منظور تقویت و حمایت از محصولات داخلی شد و تصریح کرد: از امتیازات واردات این نوع موادغذایی می‌توان برای تولید بیشتر و عرضه مرغوب وبا کیفیت محصولات باغی استفاده نمود.

بخش کشاورزی حماسه اقتصادی رشد سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی محصولات کشاورزی مرکبات نخبگان واردات ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر