کد خبر: 107042 A

معاون هماهنگی آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش مازندران:

جایگاه مازندران در تراز آموزشی کشور چشمگیر است. / مسیر تاریخی برای استان مازندران تبیین شده است و باید توسط مسئولین جدی گرفته شود.

سید علی شریف‌زاده معاون وزارت آموزش و پرورش مازندران، صبح امروز در مراسم زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه دخترانه راهیان نور ساری به جایگاه ویژه مازندران در تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: تراز علمی دانش آموزان استان در دانشگاه فرهنگیان بسیار چشمگیر بوده است.

به گزارش ایلنا از ساری، معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مازندران در تراز آموزشی کشور از جایگاه خوبی برخوردار است تصریح کرد: مسیر تاریخی برای استان مازندران تبیین شده است و باید توسط مسئولین جدی گرفته شود.

معاون هماهنگی آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش افزود: بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دانش آموز استان در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شدند و بیشترین پذیرش دانشگاه فرهنگیان کشور از مازندران بوده است که رتبه اول را داشته است.

وی با گرامیداشت تقارن شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس است، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس نماد تبلور، عزت، افتخار و دینی و شجاعت ملت است و انقلاب در راه دشوار توطئه دشمنان به بهترین شکل تثبیت شد و راه خود را ادامه می‌دهد.

شریف‌زاده با یادآوری اینکه دشمن ۳۳ سال قبل قصد داشت نهال نوپای انقلاب را نابود کند، گفت: در این جنگ سراسر جهان با ایران جنگیند ولی ملت با مقاومت و استواری، پیروز شد.

وی با اشاره به فضای تحریمی علیه ایران در جنگ تحمیلی گفت: ایران کشوری قدرتمند در منطقه است و بر اصول، اعتقادات و ارزش‌های خود ایستاده‌ایم.

معاون هماهنگی آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دشمنان طماع ما به دنبال شکست نظام انقلابی ماست خاطر نشان کرد: ایران اسلامی متکی بر اراده‌ها بسیار خوب هم چون دانش آموزان و دانشجویان که با خلاقیت و هوشیاری خود تحریم دشمنان را با شکست مواجه می‌کند.

شریف‌زاده خطاب به دانش آموزان گفت: بهار عمرتان را غنیمت بشمرید، چرا که این دوران بسیار کوتاه و حیاتی است و باید از آن به بهترین شکل استفاده شود و تلاش و کوشش دانش اموزان در امر تحصیل و تذهیب می‌تواند این مسیر تاریخی در استان مازندران را حفظ کند.

آموزش عالی استان مازندران ایران تعلیم و تربیت جنگ تحمیلی جهان دانش آموزان و دانشجویان مدرسه وزارت آموزش و پرورش ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر